Mūsdienīgi par mūžīgo – kaislībām

«Prāta kaislības»

FOTO: publicitātes

Ne cilvēces vēsture, ne katra cilvēka dzīve nav iedomājama bez kaislībām, tikumiem un netikumiem. Par tiem no dažādiem aspektiem domājuši filozofi, teologi, psihologi, mākslinieki, galu galā – ikviens. Apgāds «Lietusdārzs» laidis klajā grāmatu, kurā šo tēmu izgaismo mūsdienu zinātnes atklājumi: Margrētas Sitskornas (Margriet Sitskoorn) darbu «Prāta kaislības».

Autore ir klīniskās neirofizioloģijas profesore Tilburgas Universitātē Nīderlandē. Viņu uzskata par vienu no vadošajām pētniecēm Eiropā jautājumos par saikni starp smadzenēm un uzvedību. Viņas pētījumiem ir ne vien akadēmisks, bet arī praktisks pielietojums, jo tie vienmēr tiecas risināt sabiedrībā aktuālus jautājumus tādās nozarēs kā nodarbinātība, ģimenes attiecības, atkarību novēršana un bērnu audzināšana.

«Prāta kaislības»

FOTO: publicitātes

Apzinoties, ka ne vienmēr izdodas savaldīt savas kaislības, autore piedāvā dažādas psiholoģiskas metodes, kā ietekmēt smadzeņu darbību un mainīt pašiem savus nevēlamos domāšanas ceļus. Rūpīgi analizējot aizraujošus medicīniskos gadījumus, fascinējošus zinātniskos atklājumus un sabiedrībā samilzušas problēmas, Margrēta Sitskorna ne vien atklāj pasauli, kurā ikdienišķi netikumi lielā mērā diktē cilvēku rīcību, bet arī piedāvā risinājumus, kas mums var palīdzēt nobriest gan personīgā, gan sabiedrības līmenī. Autores aizraujošie pētījumi lasītājiem palīdzēs izprast, kādā veidā smadzenēs veidojas cilvēka personība un kā atbrīvoties no tām rakstura iezīmēm, kuras uzskatām par nevēlamām.

Šī grāmata var lieliski palīdzēt gan psihologa, mediķa, pedagoga darbā, gan ikviena cilvēka pašizziņas ceļā.

«Mums visiem bez izņēmumiem ir lieli vai mazi netikumi, taču nekādā gadījumā nav ar tiem jāsamierinās. Mums jābūt aktīviem un jāveido pašiem sava personība!» tā Margrēta Sitskorna.

No nīderlandiešu valodas tulkojusi Māra Neikena.

www.lietusdarzs.lv

Uz augšu