S, 13.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu nelegālajā atkritumu glabātavā Jūrmalā

LETA
Aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu nelegālajā atkritumu glabātavā Jūrmalā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis
Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis Foto: Ieva Čīka/LETA

Valsts policijai ir aizdomas, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana nelegālajā atkritumu glabātavā Jūrmalā, pēc Krīzes vadības padomes sēdes pastāstīja Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis.

Policija jau pagājušā piektdienā paziņoja, ka saistībā ar ugunsgrēku kriminālprocess sākts pēc diviem Krimināllikuma pantiem - par zemes, mežu un ūdeņu piesārņošanu, un atmosfēras gaisa piesārņošanu. VP preses pārstāve Gita Gžibovska šodien aģentūrai LETA apliecināja, ka kriminālprocess tiek izmeklēts par vēl vienu pantu, proti, par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu.

VP priekšnieks pastāstīja, ka šobrīd nevienam aizdomās turētā statuss nav piemērots, taču ir pietiekams pamats uzskatīts, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana. «Mēs izmeklējam divus noziedzīgus nodarījumus - noziegumu pret vidi un ļaunprātīgu dedzināšanu,» norādīja Ķuzis.

Iepazīstoties ar lietas materiāliem stāsts par šo nelegālo atkritumu glabātuvi jau bijis pagājušā gadā, iespējams, ja visas valsts un pašvaldību būtu rīkojušās aktīvāk, tad, iespējams, arī nebūtu šādas ugunsgrēka sekas. Kriminālprocesā mēs varēsim par atbildīgajām personām. Uzņēmumam, kas glabāja atkritumus mantas arests šobrīd nav piemērots.

18.jūnija pēcpusdienā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās ugunsgrēks kādā teritorijā, kur bez atļaujas tika glabāts liels daudzums plastmasas atkritumu. Tie dega 12 000 kvadrātmetru jeb 1,2 hektāru platībā. Ugunsgrēkam tika noteikta paaugstināta bīstamība. Izgāztuvē bija uzkrāti aptuveni 23 000 tonnu atkritumu. Ugunsgrēka vietā atrastas arī baterijas, elektrības vadi un aerosola pudeles.

Teritorijas attīrīšanas darbi valstij izmaksās 700 000 eiro, ko pēc tam paredzēts piedzīt no uzņēmuma SIA «Prima M», kas saimniekoja šajā teritorijā. Tiesības veikt šos darbus konkursa kārtībā ieguvusi SIA «Clean R».

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu