T, 10.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Sarunu festivāls LAMPA pulcējis vairāk nekā 10 000 apmeklētāju

TVNET
Sarunu festivāls LAMPA pulcējis vairāk nekā 10 000 apmeklētāju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Sintija Zandersone/LETA

Nedēļas nogalē Cēsu pils parkā aizvadīts jau trešais Sarunu festivāls LAMPA, par spīti lietum pulcējot vairāk nekā 10 000 cilvēku. Divsimts dažādu notikumu programma sarunās vienoja raibu publiku – mūziķus, māksliniekus, mediķus, ministrus, politiķus, mācībspēkus, mediju pārstāvjus, uzņēmējus un daudzu citu profesiju pārstāvjus.

Spilgti notikumi, atziņām bagātīgas diskusijas un atbildes uz «karstiem» jautājumiem – tā var raksturot Sarunu festivālu LAMPA. Sarunās piedalījās visdažādāko jomu pārstāvji – politikas «bloku» pārstāvēja Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Cēsu Domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks, bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, Rīgas Domes deputātes Juta Strīķe un Iveta Ratiņīka, Saeimas deputāti Igors Pimenovs, Ilmārs Latkovskis, Rihards Kols, Laimdota Straujuma, Gunārs Kūtris, Juris Viļums un daudzi citi. Politiķi apsprieda mūsdienu mediju vidi, latvietības attīstību un demokrātiju, piedalījās ārpolitikas zināšanu viktorīnā, sacenšoties pret jauniešiem un iesaistoties daudzos citos notikumos.

Pirmo gadu LAMPA pulcēja arī tik lielu uzņēmēju skaitu, īpaši, fokusējoties uz start-up vides pārstāvjiem – Sarunu festivālā piedalījās Latvijas start-up uzņēmumu asociācijas valdes loceklis Daniels Pavļuts, konferences «TechChill» vadītāja Marija Ručevska, start-up uzņēmuma «Funderful» vadītājs Raimonds Kulbergs un daudzi citi.

Sarunu festivālā LAMPA savās domās dalījās arī Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš, režisors Vladislavs Nastaševs, Dailes teātra aktieris Juris Žagars. Arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs ar politiķiem un uzņēmējiem diskutēja par to, kā būt godīgam pašam pret sevi un citiem. Vieglatlēte Ineta Radēviča stāstīja par to, kāds ir īsts sports. Par inovāciju nozīmību Latvijā diskutēja Vidzemes augstskolas lektors Gatis Krūmiņš, Latvijas Universitātes vadošais pētnieks Visvaldis Valtenbergs, ekonomiste Ilona Platonova un citi. Tāpat Sarunu festivālu plaši pārstāvēja arī citi mācībspēki no Latvijas lielākajām augstskolām – Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās Universitātes, Rīgas Ekonomikas augstskolas, Rīgas Stradiņa universitātes un Daugavpils Universitātes. Plaši tika diskusēts par to, kāda Latvija būs pēc 20, 50 un 100 gadiem, modelējot atšķirīgus valsts attīstības scenārijus.

LMT Straume: LAMPA

Par Sarunu festivālu LAMPA

Sarunu festivāls LAMPA tapis ar Fonda atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank Latvija, Britu Padomes, Borisa un Ināras Teterevu fonda, Cēsu novada pašvaldības, Konrāda Adenauera Fonda, uzņēmuma «Enefit», Eiropas Komisijas pārstāvniecības un ASV vēstniecības Latvijā finansiālu atbalstu. LAMPA ir vieta vērtīgām sarunām, kas piedāvāja apmeklētājiem vairāk nekā 200 pasākumu domu apmaiņai, prāta asināšanai un redzesloka paplašināšanai mūžīgi mainīgajā pasaulē. 30. jūnijā un 1. jūlijā, Cēsu pils parkā iemirdzējās jau trešais Sarunu festivāls LAMPA. Vieta vērtīgām sarunām un sarunu biedriem – tātad arī tev!

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu