Ukrainai aizdomas par Krievijas saistību ar globālo kiberuzbrukumu

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Vladimir Trefilov / Sputnik

Ukraina izteikusi aizdomas, ka Krievijas drošības dienesti ir saistīti ar plašo kiberuzbrukumu, kas bloķējis datorus cilvēkiem un uzņēmumiem visā pasaulē. Ukrainas Drošības dienests (SBU) sestdien izplatīja paziņojumu, kurā norādīja uz līdzībām ļaunatūrā un iepriekšējos uzbrukumus Ukrainas infrastruktūrai, kas norāda uz to, ka tajos ir piedalījušies Krievijas izlūkošanas dienesti.

Otrdien sākās plašs izspiedējvīrusa uzbrukums visā pasaulē, un Ukraina bija viena no vissmagāk skartajām valstīm, jo cieta tās valdības institūciju, enerģētikas kompāniju un bankomātu darbība, jo to datorsistēmas tika nobloķētas un hakeri pieprasīja izpirkuma naudu par datiem.

Arī Krievijas kompānijas, piemēram, valsts naftas uzņēmums «Rosņeftj» paziņoja par to, ka ir cietušas kiberuzbrukumā.

Krievijas un Ukrainas attiecības ir saspīlētas kopš 2014.gada, kad Krievija anektēja Ukrainas Krimas pussalu un sāka atbalstīt prokrieviskos kaujiniekus, kas cīnās pret Ukrainas valdības spēkiem valsts austrumos.

Aktuālais šodien
Svarīgākais