Likteņdārzs aicina uz Jāņu mācībām

FOTO: RIA Novosti/Scanpix

Sestdien, 10. jūnijā, no pulksten 12 Likteņdārzā aicināti visi, kuri vēlas iepazīt skaistākās Jāņu sagaidīšanas tradīcijas un apgūt saulgriežu maģiskos rituālus kopā ar Kokneses un tuvākās apkaimes folkloras kopām.

Jau otro gadu pēc kārtas Jāņu mācības pulcina interesentus par latviešu tradīcijām Likteņdārzā, Baltijā unikālajā dabas objektā, kas top kā tautas dāvana Latvijas simtgadei. Šogad folkloras kopas «Urgas» un «Josta», Gita Tenisa un Solvita Bērziņa, kā arī citi mūsu tradīciju saglabātāji no tuvākās apkārtnes no pulksten 12 līdz 15 piedāvās radošās darbnīcas un meistarklases ar rotaļās iešanu, līgotņu dziedāšanu un uguns rituāliem.

Jāņu mācību dalībniekiem būs iespēja iemācīties pīt gan parastos, gan īpašos saulgriežu vainagus un Jāņu vārtus, iepazīt augu maģisko spēku, izdziedāt skaistākās un neparastākās līgodziesmas, atklāt interesantus dančus un rotaļas jāņabērnu priekam, kā arī uzzināt, kas ir pūdele un kādi rituāli saistās ar uguni un sauli maģiskajā naktī. Noslēgumā, apvienojoties visām folkloras kopām, tiks iedegta Jāņu uguns un mācību dalībnieki tiks aicināti uz dancošanu.

Mācību dalībnieki tiek aicināti ņemt līdzi savas Jāņu zāles vai ozolzaru pušķi vainagu darināšanai, kā arī linu vai kādu citu izturīgu diegu vainagu pīšanai. Darbnīcas un meistarklases notiks Likteņdārza pļaviņā pie «Lāču» piknika vietas, kas ir netālu no autostāvvietas, tāpēc ērtai sēdēšanai aicinām ņemt līdz sedziņas.

Vasaras saulgrieži ar īsāko nakti un garāko dienu ir vieni no tiem latviešu svētkiem, kad spilgti varam izjust senās tradīcijas, kā arī skaisto dabas un rituālu mijiedarbību. Aicinām to apgūt un izbaudīt Likteņdārzā kopā ar tradīciju zinātājiem!

Par Likteņdārzu

Likteņdārzs ir unikāls vides objekts, kas top par ziedojumiem un iecerēts kā tautas dāvana Latvijai simtgadē. Tajā apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas krāšņumu. Likteņdārzs ir vieta, kur pulcēties, gan atceroties pagātni, gan svinot šodienu, gan domājot par rītdienu. Likteņdārza idejas īstenošanu kopš 2005. gada vada bezpeļņas organizācija «Kokneses fonds», ko dibinājuši 14 Latvijā un ārpus tās robežām dzīvojoši ievērojami cilvēki un Kokneses pašvaldība.

Uz augšu