T, 17.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pašvaldību vēlēšanas 2017: balsotāju aktivitāte, pārkāpum, kriminālprocesi un rezultāti

TVNET
Pašvaldību vēlēšanas 2017: balsotāju aktivitāte, pārkāpum, kriminālprocesi un rezultāti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Visā Latvijā sestdien līdz pat plkst.22 Latvijas iedzīvotāji dodas pie vēlēšanu urnām, nosakot nākotni savās pilsētās. Līdz plkst.20.40 valstī nobalsojuši 47% balsstiesīgo. Tāpat vēlēšanas nav iztikušas bez pārkāpumiem - Drošības policija saņēmusi 29 signālus par iespējamiem pārkāpumiem. TVNET turpina sekot līdzi vēlēšanu norisei.

Lai piedalītos pašvaldību vēlēšanās, līdzi jāņem pase vai personas apliecība. Ja gadījumā piemirsies, kurā iecirknī esat reģistrēts vēlēšanām, to var noskaidrot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājas lapā vai zvanot pa tālruni 67049999. Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās ir balsstiesīgajiem Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Visiem vēlētājiem jābūt reģistrētiem Vēlētāju reģistrā.

Par iespēju ietekmēt reģionālo politiku Latvijā cīnīsies 599 deputātu kandidātu saraksti.

Balsotājs vēlēšanu zīmi var atstāt negrozītu vai tam paredzētajā rombiņā ar «+» atzīmēt kandidātus, kuru ievēlēšanu vēlētājs īpaši atbalsta; vai arī izsvītrot to kandidātu vārdus un uzvārdus, kuru ievēlēšanu vēlētājs neatbalsta.

Ja vēlētājs veselības stāvokļa dēļ nevar nobalsot vēlēšanu iecirknī, ir iespējams pieteikt balsošanu savā dzīvesvietā. Lai izmantotu šo iespēju, vēlētājam vēlēšanu dienā jāatrodas sava vēlēšanu iecirkņa teritorijā. Balsošana dzīvesvietā jāpiesaka līdz 3.jūnijam, ieteicams, līdz plkst.12. Iesniegums jānogādā iecirknī, kurā vēlētājs reģistrēts. Pieteikt balsošanu atrašanās vietā vēlētāja iecirknī drīkst jebkura vēlētāja uzticības persona - radinieks, draugs, kaimiņš, sociālais darbinieks, paziņa.

Pašvaldību vēlēšanās jāievēl 1614 deputāti. Pašvaldību vēlēšanām ir reģistrēti 599 deputātu kandidātu saraksti un 8945 deputātu kandidāti.

Centrālā vēlēšanu komisija atgādina: ja kāds prettiesiskā veidā vēlas ietekmēt Jūsu balsojumu, zvaniet Valsts policijai pa tālruni 110 vai nododiet informāciju Drošības policijai pa tālruni 67208964 vai e-pastu dpdd@dp.gov.lv.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais