T, 17.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dienu pirms vēlēšanām būtiski aģitācijas aizlieguma pārkāpumi nav atklāti

LETA
Dienu pirms vēlēšanām būtiski aģitācijas aizlieguma pārkāpumi nav atklāti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Čīka/LETA

Valsts policija šodien būtiskus priekšvēlēšanu aģitācijas aizlieguma pārkāpumus nav konstatējusi, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Ilze Jurēvica. Precīzāku informācijas apkopojums par priekšvēlēšanu aģitācijas aizlieguma kontroli Valsts policija apkopos sestdienas rītā.

Rīgas pašvaldības policijai (RPP) nav tiesību noformēt administratīvā pārkāpuma protokolus par priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, taču tā var reaģēt uz šādiem izsaukumiem un sniegt Valsts policijai atbalstu. RPP pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA teica, ka šodien pašvaldības policijā nav saņemti izsaukumi par būtiskiem aģitācijas aizlieguma pārkāpumiem.

Vēlēšanu dienā, kā arī dienu pirms vēlēšanu dienas ir aizliegta priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana elektroniskā plašsaziņas līdzekļa radio programmās un raidījumos, publiskās lietošanas ārtelpās un iekštelpās, preses izdevumos un valsts un atvasinātu publisku personu institūcijās un kapitālsabiedrībās, kurās valstij vai atvasinātām publiskām personām pieder vairāk nekā 50 procenti kapitāla daļu.

Tāpat šodien un rīt aizliegta aģitācijas kā maksas pakalpojuma veikšana publisko elektronisko sakaru tīklos, tai skaitā internetā. Izņēmums gan ir paziņojumu izvietošanu, kuri informē par partijas vai deputāta kandidāta tikšanos ar vēlētājiem.

Ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par skrejlapām, kas tiek izplatītas vēlēšanu dienā, par laicīgi nenoņemtām priekšvēlēšanu reklāmām vai vēlētāju aģitēšanu pie iecirkņiem, KNAB aicina vērsties Valsts policijā vai attiecīgās pilsētas pašvaldības policijā. Priekšvēlēšanu aģitācijas kārtības un aģitācijas materiālu izvietošanas noteikumu ievērošanas kontroli veic Valsts policija un pašvaldības policija.

Gadījumos, ja ir informācija par priekšvēlēšanu aģitācijas un slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas finansēšanas ierobežojumu neievērošanu, iedzīvotāji aicināti par to ziņot KNAB.

4.februārī sākas oficiālais priekšvēlēšanu aģitācijas periods. Kopš februāra KNAB saņēmis aptuveni 200 iesniegumus par iespējamumā nelikumībām priekšvēlēšanu aģitācijā un administratīvā resursu izmantošanu aģitācijā.

Krimināllikumā ir noteikta atbildība par apzinātu balsu nepareizu saskaitīšanu, kā arī par apzinātu aizklātas balsošanas pārkāpšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona vai vēlēšanu komisijas loceklis. Latvijas iedzīvotāji aicināti informēt Drošības policiju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu