T, 17.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

CVK: Līdz šim nav saņemtas nekādas sūdzības par nelikumībām pašvaldību vēlēšanās

LETA
CVK: Līdz šim nav saņemtas nekādas sūdzības par nelikumībām pašvaldību vēlēšanās
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Čīka/LETA

Noslēdzoties iepriekšējai balsošanas dienai nekādas sūdzības par nelikumībām vēlēšanu procesā nav saņemtas, pastāstīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

«Viss noritēja kā jau pirmajā dienā, proti, kamēr cilvēki saprot, kas viņiem jādara un kā to jādara. Katrā gadījumā sūdzības par kādām nelikumībām nav bijušas,» sacīja Bērziņa.

Tomēr viņa atzīst, ka radušās problēmas ar vēlēšanu datu apkopošanu, kas saistītas gan ar vēlēšanu iecirkņu darbu, gan tehnisku problēmu. «Atsevišķi iecirkņi nebija pilnībā izpratuši to procedūru, kā viņiem jārīkojas un nebija ievadījuši datus sistēmā,» teica Bērziņa.

Tāpat, noslēdzoties balsošanai, uz aptuveni 20 minūtēm, laikā no 20.20 līdz 20.45 radusies problēma ar serveri, kurā uzstādītais datu apstrādes apjoms nav bijis pietiekams. Viņa uzsvēra, ka visa programmatūra iepriekš ir tikusi testēta, taču vienmēr var atgadīties kaut kas neparedzams, un problēmas tiek risinātas uzreiz pēc to identificēšanas.

«Jāsaprot, ka datu apstrādes process ir diezgan ķēpīgs, kā arī apstrādāto datu apjoms ir milzīgs» sacīja Bērziņa.

Jau ziņots, ka pēc visu 955 vēlēšanu iecirkņu datu apkopošanas pašvaldību vēlēšanās iepriekšējā balsošanā vakar nobalsojuši 39 342 cilvēki jeb 2,72% no kopējā balsstiesīgo skaita, kas ir vairāk nekā 2013.gadā notikušajās pašvaldību vēlēšanās.

Pašvaldību vēlēšanās iespējams atdot balsot arī iepriekš. Vakar to varēja izdarīt no plkst. 17 līdz 20, bet šodien nobalsot varēs no plkst. 9 līdz plkst. 12, bet piektdien no plkst. 10 līdz plkst. 16. Savukārt vēlēšanu dienā sestdien iecirkņi būs atvērti no plkst. 7 līdz plkst. 22.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu