Lozņica Kannās nosoda Krievijas vēršanos pret Serebreņņikovu

Režisors Kirils Serebreņņikovs piedalās preses konferencē Latvijas Nacionālajā teātrī, kurā informē par Maskavas Gogoļa centra viesizrādēm

FOTO: Ieva Čīka / LETA

Ukraiņu kinorežisors Sergejs Lozņica ceturtdien Kannu kinofestivālā nosodīja Krievijas varasiestāžu veikto kratīšanu Maskavas Gogoļa centra mākslinieciskā vadītāja un režisora Kirila Serebreņņikova dzīvoklī un teātrī.

«Tas patiešām padara mani traku,» Lozņica paziņoja pēc savas spēlfilmas «Lagidna» («Lēnprātīgā») izrādīšanas Kannās.

«Es pavisam noteikti neciešu patvaļību, un tas ir tieši tas, kas Maskavā notika ar Kirila Serebreņņikova Gogoļa teātri,» teica Lozņica.

Krievijas varasiestādes otrdien veica kratīšanu valsts finansētajā Gogoļa centrā un Serebreņņikova dzīvoklī, apturot mēģinājumus. Izmeklēšanas ietvaros konfiscēti arī aktieru telefoni.

Serebreņņikovs, kurš Gogoļa centru vada kopš 2012. gada, arī izsaukts uz nopratināšanu. Viņam piemērots liecinieka statuss lietā par valsts naudas piesavināšanos.

Varasiestāžu rīcība izraisījusi ievērojamu Krievijas kultūras darbinieku protestu. Maskavas Lielā teātra ģenerāldirektors Vladimirs Urins paziņojis, ka nosūtījis vēstuli Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, kurā protestēts pret izmeklēšanas gaitu.

Lozņicas filma «Lagidna» ir viena no 19 filmām, kas Kannās cīnās par festivāla galveno balvu - «Zelta palmas zaru».

Latvijā uzņemtā filma stāsta par sievieti, kura iziet cauri pārdzīvojumiem, cenšoties iegūt ziņas par savu ieslodzīto vīru.

Lozņica norādīja, ka, lai arī filma ir piedāvājusi ļoti noteiktu Krievijas sabiedrības attēlojumu, tajā atrodamās tēmas ir daudz universālākas.

«Jums nevajadzētu šo stāstu attiecināt tikai uz noteiktu valsti,» aicināja režisors.

«Tā ir valsts mašīna, pret ko es vēršos. Vairumā valstu ir valsts un tad ir valsts mašīna,» piebilda Lozņica.

Uz augšu