«Geely» iegādājas autoražotāju «Proton» un «Lotus» akcijas

Proton īpašnieka DRB-Hicom Group direktors Khalids Abdols Rahmans (pa kreisi) un Ķīnas Geely Holding Group finanšu direktors Daniels Lī (pa labi). Centrā - Malaizijas otrais finanšu ministrs Johari Abdula Ghani

FOTO: AP/Scanpix

Ķīnas autobūves gigants «Zhejiang Geely Holding Group» trešdien paziņoja, ka tas iegādāsies 49,9% Malaizijas autoražotāja «Proton» akciju, kā arī 51% akciju Lielbritānijas sporta automašīnu ražotājā «Lotus».

«Proton» mātesuzņēmums DRB-HICOM norāda, ka šis darījums nodrošinās kompānijai iespēju izmantot «Geely» tehnoloģijas un piekļūt Ķīnas ražotāja jau esošajiem tirgiem.

Šī darījuma finanšu detaļas gan atklātas netiek.

DRB-HICOM sākotnēji bija uzaicinājis 15 globālus autoražotājus izteikt piedāvājumus, lai kļūtu par ārvalstu stratēģisku partneri.

Februārī Francijas «PSA Peugeot Citroen» izrādīja interesi iegādāties «Proton» akcijas pēc tam, kad Malaizijas kompānija pavēstīja, ka meklē ārvalstu partneri.

Tāpat «Geely» informēja, ka no «Proton» iegādāsies 51% «Lotus» akciju. Abas puses galīgo vienošanos par šiem abiem darījumiem plāno parakstīt līdz jūlija beigām.

«Geely» 2010.gadā no ASV autobūves koncerna «Ford Motor» iegādājās Zviedrijas autobūves uzņēmumu «Volvo Cars».

Uz augšu