Ministru prezidents: KNAB priekšnieka izvēles procedūra ir pārāk smagnēja

Ministru prezidents Māris Kučinskis

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka izvēles procedūra ir pārāk smagnēja, šādu viedokli LNT pauda Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

KNAB vadītāja izvēlēšanās procedūra ir ļoti gara, izteicās politiķis un pieļāva, ka pēc pašreizējā konkursa noslēgšanās varētu tikt domāts par izmaiņām procedūrās, jo ir jautājums, «vai tas ir tā vērts četrus mēnešus gaidīt rezultātus».

Kučinskis pauda pārliecību, ka šoreiz konkursam būs rezultāts, jo komisija vērtēšanas procesam piegājusi ļoti atbildīgi.

Premjers atgādināja, ka 25.maijā būs darba grupas sanāksme, pēc kuras esot sagaidāms, ka nedēļas laikā - nākamajā trešdienā vai ceturtdienā - kandidāti tiks stādīti priekšā viņam un nonāks vērtēšanai Ministru kabinetā.

LETA iepriekš vēstīja, ka oficiāli pieteikto pretendentu pārstāvētās nozares un vārdi netiek atklāti. Konkursā uz KNAB priekšnieka amatu pieteikušies deviņi kandidāti. Uz KNAB priekšnieka amatu varētu būt pieteikušies atsevišķi prokurori un drošības dienestu darbinieki.

Konkursa pirmās kārtas otrā komisijas sēde paredzēta 25.maijā taču, kā iepriekš norādījis Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, nākamie soļi vērtēšanas procesā ir atkarīgi arī no drošības iestāžu veiktajām pārbaudēm, lai noskaidrotu pretendentu atbilstību pārējām likumā noteiktajām prasībām.

Uz augšu