Tiguls aicina uz ikgadējo brīvdabas koncertu Tiguļkalnā

Komponists Raimonds Tiguls piedalās preses konferencē par 19. Starptautisko Garīgas mūzikas festivālu

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Šī gada 3. jūnijā plkst. 20.00 Talsos jau sesto reizi norisināsies Raimonda Tigula brīvdabas mūzikas koncerts Tiguļkalnā, augstākajā no deviņiem pilsētas pakalniem, pulcējot komponista draugus un domubiedrus un radot īpašu sajūtu vakaru ikvienam koncerta apmeklētājam.

Šogad Tiguļkalna ozolu ielokā komponists Raimonds Tiguls būs kopā ar jauniešu kori «Kamēr…» un tā diriģentu Jāni Liepiņu, Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra stīgu grupu, solistiem Kristīni Kārkli, Martu Kristiānu Kalniņu, ģitāristu Mārci Auziņu un arfisti Ievu Šablovsku, dūdu un bungu grupu «Auļi», tautas deju ansambli «Līgo» Jāņa Purviņa vadībā, Stiprajām sievām un neiztrūkstoši arī ar basģitāristu Robertu Rasu un Arti Orubu pie bungām. Koncertā sagaidāmi arī citi pārsteigumi, jaundarbi un atkalsatikšanās.

Brīvdabas koncerts, kura idejas autors un mākslinieciskās programmas vadītājs ir komponists Raimonds Tiguls, aizsākts 2012. gadā kā iecere ik vasaru jūnija pirmajā sestdienā Tiguļkalnā pulcēt vienkopus mūziķus un to apvienības, ar kurām veidotajos sadarbības projektos atspoguļojas gan komponista daiļrades daudzpusība, gan īpaši Latvijas dabai, tautai, kultūrai un dzīvesziņai raksturīgās sajūtas un skanējums.

Koncertu rīko Pasaules mūzikas un mākslas fonds, un, pateicoties Talsu novada pašvaldībai, Jānim Apsītim un Arnim Apsītim, SIA «Vika Wood» un personīgi Haraldam Kronbergam, Valsts Kultūrkapitāla fondam, tas kā ikkatru gadu apmeklētājam pieejams bez ieejas maksas.

Uz augšu