Nākamgad Rīgā notiks «Baltijas praids»

Baltijas praids Viļņā 2016. gadā

FOTO: AP/Scanpix

«Baltijas praids» katru gadu notiek kādā no trim Baltijas valstīm, šogad tas norisināsies Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, savukārt nākamgad praids notiks Rīgā, informēja lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) un viņu draugu apvienībā «Mozaīka».

Apvienības valdes priekšsēdētāja Kristīne Garina pauda, ka situācija LGBT tiesību jomā Latvijā nav iepriecinoša, jo kopš pēdējā praida gājiena «esam stāvējuši uz vietas vai pat pakāpušies atpakaļ». «Atkal dzirdam skaļus, neslēptus diskriminācijas gadījumus pret LGBT cilvēkiem. Jāsastopas ar tādām situācijām un attieksmi, kas šķita palikusi tālā pagātnē. Tomēr prieks, ka sabiedrība šos gadījumus pamana un neklusē,» atzina Garina.

Viņa norādīja, ka «Baltijas praids 2018» Rīgā būs nozīmīgs signāls Latvijas varas iestādēm un likumdevējiem, ka situācija ir nepieņemama - viendzimuma pāriem vēl arvien nav nekādas iespējas reģistrēt savas attiecības valsts priekšā, nav pilnvērtīgas aizsardzības pret diskrimināciju, likumdošana nepārprotami neaizsargā LGBT cilvēkus pret naida noziegumiem. «LGBT cilvēki netiek uzskatīti par pilnvērtīgiem mūsu sabiedrības locekļiem, kam pienākas līdztiesība. Tam beidzot ir jāmainās,» uzskata Garina.

«Baltijas praids 2018» Rīgā būs pasākumu kopums, kas aktualizēs LGBT cilvēktiesību jautājumus Latvijā, Baltijā, kā arī visā Eiropas Savienībā. Praidā norisināsies virkne dažādu kultūras pasākumu, tostarp izrādes, koncerti, kino dienas un izstādes. Vienlaikus notiks arī dažādi ar cilvēktiesībām saistīti pasākumi, tostarp starptautiska konference par vārda un pulcēšanās brīvību.

Kā norāda «Mozaīka», tā kā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā 2018.gads gads būs zīmīgs, jo norisināsies kopā ar valsts simtgades svētkiem, arī «Baltijas praids» Rīgā svinēs šo iedzīvotājiem nozīmīgo gadskārtu.

«Baltijas praids 2018» norisināsies 100 dienas, tā laikā notiks 100 dažādi pasākumi. Praids tiks atklāts 3.martā, savukārt no 4.jūnija līdz 10.jūnijam būs galvenā pasākumu nedēļa. Praida kulminācija jeb gājiens norisināsies 9.jūnijā.

Vienlaikus «Mozaīka» informēja, ka šodien visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā Diena pret homofobiju un transfobiju. Šodien visā pasaulē norisinās virkne pasākumu, lai pievērstu uzmanību LGBT cilvēku tiesībām, tāpēc, paužot solidaritāti ar LGBT kopienu Latvijā un pasaulē, šodien pie piecām valstu vēstniecībām Rīgā līdzās savu valstu karogiem tiek izkārts arī varavīksnes karogs, kas ir starptautisks un visā pasaulē atzīts LGBT kopienas simbols. Karogi izkārti pie ASV, Apvienotās Karalistes, Nīderlandes, Dānijas un Zviedrijas vēstniecībām.

Pēdējo reizi Latvijā praida pasākums norisinājās 2015.gadā, kad Rīgā tika organizēts svarīgākais Eiropas LGBT pasākums «EuroPride 2015». Šā praida gājiens Rīgā pulcēja 5000 dalībniekus, un praida nedēļas laikā notika vairāk nekā 60 dažādi kultūras, mākslas, zinātnes un izklaides pasākumi, informē «Mozaīka».

Uz augšu