«Android» un «Windows 10» popularitātes ziņā tuvojas «Windows 7»

FOTO: JEFF PACHOUD / AFP

Martā visvairāk lietotā operētājsistēma Latvijā bija «Windows 7», kura, lai no Latvijas pievienotos vietējām tīmekļa vietnēm, lietota 29,5% gadījumu, liecina starptautiskā interneta izpētes un konsultāciju uzņēmuma «Gemius» pētījuma «gemiusRanking» dati.

Otrā populārākā operētājsistēma bija «Android», kas lietota 23,2% gadījumu, bet trešā - «Windows 10» ar 23,1%. Kamēr «Windows 7» popularitāte nemainīgi krītas, nākamo divu operētājsistēmu popularitāte nemainīgi un līdzīgi aug.

«iOS» lietota 7,1% gadījumu, «Windows 8.1.» - 7,0%, bet vairāk nekā divus gadus neuzturētā un ievainojamā operētājsistēma «Windows XP» martā lietota 5,3% gadījumu.

«Mac OS X» lietota 1,7% gadījumu, «Windows 8» - 0,9%, «Linux» - 0,8%, «Windows Vista» - 0,6%, «Windows Phone 8.1.» - 0,5%, bet «Windows Phone 10» - 0,1% gadījumu.

Arī pērn martā visvairāk lietotā operētājsistēma bija «Windows 7» ar 41,0%. Otrajā vietā bija «Android» ar 15,7%, bet trešajā - «Windows 10» ar 12,8%.

«Windows 7» kļuva par populārāko operētājsistēmu Latvijā 2012.gada sākumā, apmēram trīs gadus pēc nokļūšanas tirgū. Līdz tam stabila līdere bija «Windows XP» operētājsistēma.

«gemiusRanking» aplūko statistiku par operētājsistēmām, kuras izmanto personas, kuras no Latvijas pievienojas Latvijas tīmekļa vietnēm. Statistika ir balstīta uz lapu skatījumu skaitu attiecībā uz «gemiusTraffic» pētījumā iekļautajām tīmekļa vietnēm.

Uz augšu