Lielā Talka noslēgusies

Oficiāli Lielā Talka noslēdzās 15:00, taču daudzviet turpinās pēctalkas aktivitātes kā kopīgas maltītes un izklaides pasākumi. Šogad Lielās Talkas laikā tiek sakopts rekordliels skaits talkošanas vietu – gandrīz 2000 vietas Latvijā un arī Eiropā, kur mīt latviešu diaspora. Pirmā informācija liecina, ka laika apstākļi talkotājus nav biedējusi un aktivitāte bijusi pat lielāka nekā pērn. Jaunākās ziņas liecina, ka arī Cēsu novads, kas iepriekš ziņoja par talkošanas atcelšanu, tomēr ir nolēmis iespītēt laika apstākļiem un lielā daļa talkotāju tomēr devušies vides sakopšanas aktivitātēs.

Daudzas talkas šogad bijušas masveidīgas un tajās piedalījušies simtiem cilvēku vienuviet, un kā stāsta talkotāji, pēc aktīvas strādāšanas talkotāji vienojas arī kopīgā atpūtā, tādējādi Lielajai Talkai ir arī sociāla nozīme iedzīvotāju satuvināšanā.

Šajā gadā daudzviet atkritumu vākšana bijusi tik aktīva, ka radies papildu pieprasījums pēc talkas maisiem. Balstoties uz pirmajām talkotāju atskaitēm, daudzās vietās uz vienu talkotāju savākti pat desmit maisu.

Piķurgas upītē izvilkti divi ledusskapji, bet citviet atrastas divas pilnas alus pudeles. Tāpat talkojot Mūkusalas teritorijā, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments kopā ar domubiedriem atrada bruņurupuci pie Kīleveina grāvja pretī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajam centram. Tas bijis šīs talkas interesantākais atradums, kurš pēc atrādīšanās visiem interesentiem drosmīgi aizpeldēja.

Šogad lielā talka norisinājusies arī daudzviet Eiropā – lai palīdzētu Latvijas «zaļajam vēstījumam» izskanēt tālu aiz tās robežām un atbalsoties arī katra ārpus Latvijas mītoša latvieša domās un darbos, Eiropas Latviešu apvienības (ELA) aicinājumam piedalīties Latvijas Lielajā Talkā šogad atsaukušās latviešu kopienas visā Eiropā – no Reikjavīkas līdz pat Gērnsijai. Šajās talkās diasporas latvieši aprūpēja Latvijai un latviešiem svarīgas vietas visā Eiropā un aicināja arī citus savu mītnes zemju iedzīvotājus ķerties pie grābekļiem, lai visi kopīgi veidotu tādu Eiropu, kuras saimē Latvija var lepni iesoļot savā otrajā simtgadē. Līdsas latviešiem palīdzēja arī grupa «Dzelzs Vilks», kas devusies koncerttūrē pa Lielbritāniju.

Atgādinām, ka Lielās Talkas laikā savāktie atkritumi no oficiālajām talkošanas vietām, kas iepriekš saskaņotas ar pašvaldību koordinatoriem, tiks izvesti bez maksas.

Uz augšu