Britu autosportists Mīke līderis pēc Meksikas rallija otrās dienas

Kriss Mīks Meksikas rallijā

FOTO: AFP/SCANPIX

Britu autosportists Kriss Mīke, kurš startē ar «Citroen C3» automašīnu, ir līderis pēc pasaules čempionāta trešā etapa - Meksikas rallija - otrās dienas sacensībām.

Mīke par 20,9 sekundēm apsteidz četrkārtējo pasaules čempionu Sebastjanu Ožjē no Francijas, kurš startē ar «Ford Fiesta» braucamo, bet trešais ir beļģis Tjerī Nevils ar «Hyundai i20» braucamo, līderim zaudējot 56,7 sekundes.

Piektdienas sacensībās bija paredzēti septiņi ātrumposmi, taču pirmie divi «dopi» tika atcelti, jo līdz sacensību vietai laikus netika nogādāti dalībnieku braucamie. Rallijs sākās ceturtdien ar diviem ātrumposmiem Mehiko centrā, bet piektdien sacensībām vajadzēja turpināties 400 kilometrus attālās Leonas apkārtnē. Tomēr smagās mašīnas, kurām vajadzēja nogādāt rallija mašīnas sacensību vietā, iekūlās avārijas dēļ izveidotā sastrēgumā, aizkavējoties par sešām stundām. Rallija mašīnas laikus netika nogādātas servisa parkā, tāpēc organizatori nolēma pirmos divus piektdienas «dopus» atcelt.

Mīke vadību kopvērtējumā pārņēma jau pēc dienas pirmā ātrumposma, to pēc tam arī palielinot.

LETA jau ziņoja, ka pēc pirmās dienas vadībā bija soms Juho Henninens («Toyota Yaris»), bet Mīke kopā ar igauni Otu Tenaku («Ford Fiesta») dalīja otro vietu.

Pēc piektdienas Henninens ir ceturtais, bet Tenaks piektais.

Turpinājumā dalībnieki aizvadīs vēl 11 ātrumposmus.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc diviem posmiem līderis ir soms Jari Mati Latvala («Toyota Yaris»), kurš iekrājis 48 punktus, bet Ožjē un Tenaks seko ar attiecīgi 44 un 43 punktiem.

Pērn ceturto gadu pēc kārtas par pasaules čempionu kļuva Ožjē, kurš pārstāvēja «Volkswagen» komandu, taču pēc tam, kad Vācijas vienība paziņoja par nestartēšanu šī gada čempionātā, francūzis pārgāja uz «M-Sport Ford» komandu.

Šosezon pasaules čempionātā ir plānoti 13 posmi.

Uz augšu