Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Liepājā uzstāsies Kekko Fornarelli džeza trio

Kekko Fornarelli džeza trio FOTO: Publicitātes foto

11. marts Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā būs svētki džeza cienītājiem, jo uz koncertzāles «Lielais dzintars» Lielās skatuves būs iespēja baudīt itāliešu kolektīva Kekko Fornarelli džeza trio oriģinālprogrammu.

Pianists un komponists Kekko Fornarelli ir viens no spilgtākajiem mūsdienu itāliešu džeza pārstāvjiem, kas ar lieliem panākumiem nes Itālijas vārdu arī starptautiskā mērogā. Džezā viņš iemīlējās 18 gadu vecumā, kad izlēma pamest klasiskās mūzikas studijas un pievērsās ceļošanai, jaunu kontaktu dibināšanai, svaigu iespaidu gūšanai, bet galvenokārt džeza spēles prasmju pilnveidošanai. Trīs Lionā pavadītie gadi viņam deva iespēju pārņemt vērtīgāko no franču džeza mūziķiem. 2009. gadā, kad Fornarelli jau bija guvis plašu atzinību pēc savu divu pirmo albumu izdošanas, trīs gadus mūziķis ieturēja radošo pauzi, iedziļinoties savā redzējumā par mūziku. Tas vainagojās ar ideju, ka džezam ir jāmainās, tam jāatbrīvojas no reizēm novecojušām tradīcijām un kārdinājumiem atražot sevi. Tā rezultātā 2011. gadā Kekko Fornarelli laida klajā savu trešo albumu «Room of Mirrors», parādot klausītājiem to, kā viņaprāt būtu jāskan laikmetīgai džeza mūzikai. Pēc šiem trīs klusēšanas gadiem par Kekko Fornarelli atkal sāk runāt, pateicoties arī viņa tobrīd svaigā projekta Kekko Fornarelli trio veiksmīgajai Eiropas koncerttūrei.

Trio sastāvu veido Kekko Fronarelli pie taustiņinstrumentiem, Džordžio Vendola pie kontrabasa un Dario Kongedo pie sitaminstrumentiem. Trio apvieno sevī virtuozus itāliešu džeza mūziķus, kas realizē Fornarelli ideju – mūzika kā novērojums. Oriģināla, krāšņa harmonija, kas apvieno sevī elektroniskās mūzikas komponentus un akustiskos instrumentus, modernās Ziemeļeiropas idejas un neoklasicisma lirismu, ko izfiltrē šis unikālais trio un ved klausītāju mainīgu sajūtu ceļojumā.

Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls 25. gadskārtu dažādos koncertos svinēs no 3. līdz 31. martam. Šobrīd biļetes var iegādāties ne vien uz Kekko Fornarelli džeza trio koncertu, bet arī uz festivāla atklāšanas un noslēguma koncertiem. 3. martā.

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivāls

25. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu atklās vesela solistu plejāde. Ar Liepājas Simfonisko orķestri un diriģentu Atvaru Lakstīgalu uz skatuves kāps tādi viesmākslinieki kā ērģelniece Iveta Apkalna, flautisti Dita Krenberga, Anete Toča un Miks Vilsons, pianists Reinis Zariņš, mežradznieks Artūrs Šults, obojists Egils Upatnieks un klarnetists Guntis Kuzma. Koncerta programmā skanēs Semjuela Bārbera opuss ērģelēm un orķestrim Toccata Festiva, Pētera Vaska Koncerts flautai un orķestrim, Pētera Plakida koncerts simfoniskajam orķestrim «Sasaukšanās», kā arī noslēdzošā 12 Liepājas koncertu cikla jaundarba – Artura Maskata 12. Liepājas koncerta klavierēm un orķestrim pasaules pirmatskaņojums.

Savukārt 31. martā festivāls izskanēs ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un tā galvenā diriģenta Andra Pogas koncertu, kur ar krievu pianista Dmitrija Masļejeva līdzdalību tiks atskaņots Volfganga Amadeja Mocarta 24. klavierkoncerts un Dmitrija Šostakoviča Ceturtā simfonija.

Biļetes uz 25. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu un citiem LSO rīkotajiem koncertiem pieejamas visās «Biļešu paradīzes» tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv, savukārt plašāka informācija atrodama www.liepajassimfoniskais.lv.

Uz augšu
Back