Abu Meri: AAE vēstnieces un lidostas stāstā jautājums ir par attieksmi

Arābu kultūras centra vadītājs Hosams Abu Meri piedalās Sabiedrības integrācijas fonda jaunās interneta vietnes

FOTO: Ieva Lūka / LETA

«Jautājumi ir par attieksmi, attieksmi pret sievieti, kas negribētu izģērbties pavisam gandrīz plika visiem priekšā,» tā raidījumam «LNT Ziņas» gadījumu ar Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) vēstnieces Hananas Halfanas Obaidas Ali ai Madhani drošības pārbaudi Rīgas lidostā komentēja Latvijas Arābu kultūras centra vadītājs, Saeimas deputāts Hosams Abu Meri (V), kurš ar viņu notikušo pārrunājis.

No Abu Meri atstāsta noprotams, ka incidents nebūtu noticis, ja lidostas personāls būtu laipnāks, kā arī, ja pārbaudi neveiktu publiski.

«Vēstnieces kundze nav tāda sieviete, kas nāk ar sejas aizsegu, viņa vienkārši bija ar hidžābu un normālām drēbēm, gāja garām drošības kontrolei. Viņa nebija pret to, bet bija pret attieksmi. Ka uz viņu kliedz, runā ļoti, ļoti skaļi, nesaprot, ka viņa negribētu savu lakatiņu un jaku ņemt nost publiski,» skaidroja Abu Meri. Vēstniece cienot Latvijas likumdošanu un esot par drošību.

Lidostas versija par notikušo gan atšķiras. Drošības dienests norāda, ka vēstniecei bijis aicinājums novilkt mēteli un notikusi pārbaude ar rokām, ko veikusi drošības dienesta darbiniece - sieviete.

Pretrunīga ir arī informācija ar to, vai lidostā ir telpa atsevišķiem strīdīgiem gadījumiem kā šis. Lidostā apgalvo, ka šāda telpa esot, bet, ja tāda eksistē, tad par to zina retais, un starp viņiem nav ārlietu un satiksmes ministru.

«Tas, ka lidostā vajadzētu būt atsevišķai vietai, kur drošības pārbaudes tiek veiktas, neredzot citiem ceļotājiem, mēs uzskatām, ka tam tā ir jābūt. Ministrijas vadības līmenī esam informējuši gan Satiksmes ministriju, gan lidostu un esam aicinājuši šādus tehniskos uzlabojumus veikt,» teica Ārlietu ministrijas preses sekretārs Raimonds Jansons.

Zīmīgi, ka konkrētajā dienā AAE vēstniece uz savu valsti devās, lai piedalītos Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un pavadošās delegācijas vīzītes sagatavošanā. Valsts prezidents uz Abu Dabi izlido sestdien.

Kā informēja prezidenta kancelejā, arī Valsts prezidents par notikušo izsaka nožēlu, taču nekādi signāli, ka tas varētu atstāt iespaidu uz vizītes gaitu nav saņemti. Arī Abu Meri pauž viedokli, ka plašākas politiskas sekas incidents, visticamāk, neatstās.

Uz augšu