«Jumava» izdod haiku krājumu un Andra Brieža aforismus

FOTO: jumava.lv

Apgādā «Jumava» iznākušas divas jaunas grāmatas. Māras Celmiņas-Rubīnes haiku krājums «Taureņi», kā arī Andra Brieža aforismi «Dzīve ir spēle».

Andra Brieža aforismu krājums «Dzīve ir spēle»

Andris Briedis pēc profesijas ir žurnālists, arī satīriķis, aforismu meistars, Rakstnieku savienības biedrs kopš 1990. gada. Savu literāro karjeru sācis jau 1959. gadā un kopumā gadu gaitā izdevis deviņus dažādus satīriskas ievirzes darbus. Īpaši viņš ir izslīpējis īso satīras formu – aforismus, īsos, trāpīgos teicienos ietverot visdažādākos dzīves paradoksus. Krājumā «Dzīve ir spēle» ir apkopoti gan agrāk publicēti, gan jauni aforismi.

Lai arī apveltīts ar spēju novērtēt sabiedriskās norises, paraugoties uz tām it kā no malas, Andris Briedis nekad nav bijis pasīvs dzīves vērotājs: aktīvi darbojies Valmieras laikrakstā «Liesma», kuram raksta vēl šodien, par savu aktīvo dzīves nostāju 2002. gadā ieguvis titulu «Gada valmierietis»; ir piedalījies arī 1991. gada barikādēs, par ko ieguvis barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi. Brīvo laiku aforismu meistars pavada, dziedot korī un aktīvi iesaistoties Rīgas Latviešu biedrības Omulības klubiņa darbībā. Novērtējot satīriķa jaunāko veikumu – krājumu «Dzīve ir spēle», klubiņa vadoņi Ēriks Hānbergs un Jānis Ķuzulis atzīst:

«Andra Brieža lakonismi baudāmi kā drapes – mazās devās. Tikai tādējādi izjūtama aforismu iedarbība. Pamēģiniet lasīt un pārlasīt vienā uzšķīrumā dažus: piecus, desmit. Ja ziņkāri grūti savaldīt, ļaujieties veselai lappusei. Bet ne vairāk!»

FOTO: jumava.lv

Māras Celmiņas-Rubīnas grāmata «Taureņi».

Stikliņu haoss

un skaistākā mozaīka

Tas viss esi tu

Māra Celmiņa Rubīna ir latviešu autore, kuras nule iznākusī haiku grāmata «Taureņi» ir jau otrā. Pirmā autores grāmata «Visi svētki svin Tevi» tapusi 2000. gadā, kad Māra sākusi darboties folkloras kopā «Silavoti» un ieinteresējusies par latviskajām tradīcijām un dzīvesziņu. Par to arī vēstīts Māras Celmiņas-Rubīnas pirmajā grāmatā. Lai arī autorei ir juridiskā izglītība, darboties šajā jomā viņai nav sanācis - interese par dzeju un dažādām dzejas formām bijusi lielāka. Tādēļ otrā grāmata tapusi Austrumu kultūras ietekmē – haiku formā. Pašlaik autore ieinteresējusies par vēl vienu japāņu dzejas formu - tankām.

www.jumava.lv

Uz augšu