Otrā pasaules kara laika bumbas dēļ Salonikos tiek evakuēti 75 000 cilvēku

Lai neitralizētu Otrā pasaules kara laika bumbu, Salonikos svētdien tiek evakuēti aptuveni 75 000 cilvēku, paziņojušas Grieķijas amatpersonas.

(Papildināts viss teksts.)

Bumba 5.februārī tika atrasta zem degvielas uzpildes stacijas.

Evakuācija sākās plkst.7 pēc vietējā un Latvijas laika, policistiem ejot no mājas uz māju, lai pārliecinātos, ka visi cilvēki ap degvielas uzpildes staciju tiek evakuējas.

Bumbas detonēšana sākās 90 minūtes vēlāk, nekā bija plānots, bet tika pabeigta pusstundas laikā.

Varasiestādes iepriekš ziņoja, ka bumbas neitralizēšana var ilgt līdz astoņām stundām, bet armijas eksperti pieļāva iespēju, ka var būt nepieciešamas par divas dienas.

Neitralizētā bumba tiks nogādāta armijas poligonā. Iedzīvotāji varēs atgriezties mājās tikai pēc tam, kad bumba būs aizvesta.

Evakuācijas procesā tika iesaistīti aptuveni 1000 policistu un 300 brīvprātīgo.

Tostarp tika evakuēta arī netālu esošā bēgļu nometne, kurā mīt 450 cilvēki.

Tā ir viena no lielākajām bumbām, kāda Grieķijā atrasta pilsētvidē, un, iespējams, lielākā masveida evakuācija, kāda Grieķijā veikta miera laikos.

Grieķijas armijas preses pārstāvis sacīja, ka bumbas apvalks ir tik ļoti sabojājies, ka nav iespējams noteikt, vai tā ir Vācijas vai sabiedroto spēku bumba. Tomēr kāds vietējais iedzīvotājs apgalvoja, ka atceras dienu, kad tā nokritusi.

Spriežot pēc 86 gadus vecā grieķa stāsta, bumba nomesta 1944.gada 17.septembrī, kad Salonikiem uzlidojumus veikušas britu un amerikāņu lidmašīnas.

Uz augšu
Back