Atliek lēmuma pieņemšanu par Briežuciema pamatskolas likvidāciju

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Šodien Balvu novada domes sēdē pašvaldības deputāti nolēma atlikt jautājuma skatīšanu par Briežuciema pamatskolas likvidāciju, informēja Balvu novada pašvaldībā.

Lai nesasteigtu lēmuma pieņemšanu nolemts atkārtoti rīkot tikšanās ar deputātiem, skolas darbiniekiem, skolēnu vecākiem un speciālistiem.

Jau vēstīts, ka minēto mācību iestādi plānots likvidēt nepietiekamā skolēnu skaita dēļ, saistībā ar prognozēto skolēnu skaita samazināšanos nākotnē, kā arī lai racionāli izmantotu pašvaldības budžeta līdzekļus.

2015./2016.mācību gadā viena skolēna izmaksas Briežuciema pamatskolā bija 111,94 eiro. Šajā mācību gadā - jau 179,81 eiro mēnesī.

Patlaban Briežuciema pamatskolā mācās 23 skolēni, šogad 9.klasi beidz četri izglītojamie, strādā 14 pedagogi un deviņi tehniskie darbinieki. Paredzams, ka sakarā ar mācību iestādes likvidāciju, lielākā daļa skolēnu turpinās izglītoties četrus kilometrus attālajā Baltinavas vidusskolā, kā arī Balvu valsts ģimnāzijā.

Tā kā daļa skoloatāju paralēli darbam Briežuciema pamatskolā vada stundas arī citās mācību iestādēs, ir cerība, ka lielākā daļa pedagogu bez darba tomēr nepaliks. Savu iespēju robežās pašvaldība centīsies palīdzēs ar darbā iekārtošanos arī pārējiem skolā nodarbinātajiem.

Briežuciema pamatskolas likvidāciju plānots sākt 1.martā un pabeigt līdz 31.augustam.

Uz augšu