Pk, 12.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dobeles novada mērs: Ministrs šodien apliecināja, ka nepilnības vietējā sociālā dienesta darbā nav atrastas

LETA
Dobeles novada mērs: Ministrs šodien apliecināja, ka nepilnības vietējā sociālā dienesta darbā nav atrastas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Gaitenis ēkā Dobelē, kurā atklāts traģiskais gadījums, kad dzīvoklī atrasti miruši vecāki un viņu meita
Gaitenis ēkā Dobelē, kurā atklāts traģiskais gadījums, kad dzīvoklī atrasti miruši vecāki un viņu meita Foto: Evija Trifanova/LETA

Šodien, tiekoties reģionālajā vizītē Dobelē, labklājības ministrs Jānis Reirs (V) Dobeles novada pašvaldībai vēlreiz uzvēra, ka nepilnības Sociālā dienesta darbā saistībā ar gada sākumā notikušo traģēdiju nav atrastas, atstāstīja Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns (ZZS).

Viņš klāstīja, ka ar ministru pārrunāti jautājami, kas pēdējā laikā ir valsts un pašvaldību dienaskārtībā - sociālo iemaksu apjoms, deinstitucionalizācija, audžuģimenes.

Spridzāns pauda, ka apspriesta gan audžuģimeņu skaita nepietiekamība, gan motivēšanas sistēma. «Ir jāmaina attieksme, jo pašlaik ir uzskats, ka pamatvērtība ir ģimene, šī sabiedrības šūna, nevis bērns. Un tad nereti sanāk, ka, glābjot ģimeni, mums beigās jāglābj bērns,» atzina domes priekšsēdētājs.

Viņš stāstīja, ka ar ministru pārrunāts arī jautājums par janvāra sākumā Dobelē piedzīvoto traģēdiju, kad kādā dzīvoklī atrasti miruši vecāki un viņu mazulis, bet vēl trīs bērni palikuši bez vecāku aprūpes. Ministrs esot vēlreiz apliecinājis, ka attiecība uz darbu ar minēto ģimeni nesaredz nepilnības Dobeles novada dienestu darbā. «Tāda ir dzīve. Mēs nekad nevaram zināt, kas ar mums notiks, arī uz ielas,» skaidroja Spridzāns.

Tāpat ar ministru pārrunāts jautājums par nepieciešamo kanalizācijas un ūdensvada nomaiņu valsts sociālās aprūpes centra «Zemgale» filiālē «Lielbērze», kam jau ir izstrādāts tehniskais projekts, bet «atliek vien atrast naudu». Šis jautājums gan nav pašvaldības kompetencē, jo aprūpes centru pārvalda ministrija.

Reirs Dobelē apmeklējis arī Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras un Nodarbinātības valsts aģentūras filiāles.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu