Jaunākās tūrisma iespējas Latvijā: spoku koks, vikingu kuģi, muižas un pilis

FOTO: publicitātes

Latvija turpina pārsteigt gan ārzemju, gan pašmāju ceļotājus, jo tūrisma piedāvājums kļūst arvien daudzveidīgāks. Ieskaties, ko varam braukt aplūkot katrā no Latvijas novadiem!

FOTO: publicitātes

FOTO: publicitātes

Stāmerienas pils

FOTO: publicitātes

FOTO: publicitātes

Jēkabpils

FOTO: publicitātes

Bauska

FOTO: publicitātes

Rotko muzejs

FOTO: publicitātes

Koncertzāle Gors

FOTO: publicitātes

 

FOTO: publicitātes

Kurzemnieki aicinās baudīt kultūru un aktīvo atpūtu!

Abavas senlejas stendā tiks prezentēts jaunums mākslas baudītājiem – Latvijas simtgadei veltītais maršruts «Kandavas mākslas taka», kā arī Sabiles Koka rotaļlietu muzejs un dažādi jauni apskates objekti.

Liepāja un tās apkārtne sola pārsteigt ikvienā gadalaikā! Izstādē varēs uzzināt par plašajām atpūtas iespējām – sākot ar mūzikas festivāliem, azartiskām autorallija sacensībām, aktīvu atpūtu uz ūdens, zemes vai gaisā līdz pat piesātinātam kultūras un sporta pasākumu kalendāram visam gadam. Liepājnieki aicina pa pilsētu pārvietoties kājām vai braukt ar velo, lai kārtīgi apskatītu Kristapa Porziņģa dāvināto NBA basketbola laukumu, Spoku koku, lielākās bungas Latvijā, Latvijas mūziķu Slavas aleju, kā arī sajustu Liepājas vēju sevī!

FOTO: publicitātes

Savukārt Pāvilostas novads aicina baudīt aktīvu atpūtu uz ūdens, jo iespējas tur ir ļoti plašas – sērfošana un veikbords, burāšana ar TopCat katamarāniem, izbraucieni ar zvejas kuģīti pa jūru vai ar kanoe laivām pa upi. Tas nebūt nav viss! Tāpat tiks izcelts daudzveidīgais pasākumu klāsts – Zvejnieku svētki, mūzikas un mākslas festivāls «Zaļais stars», tūrisma sezonas noslēguma pasākums «Senās uguns nakts» un vēl citi.

FOTO: publicitātes

 

FOTO: publicitātes

Vidzemnieki pārsteigs ar neskaitāmi daudziem jaunumiem!

«Viešūra kalna» slidotava, lielā dziesmu vieta «Dzintari», bērnu kvadraciklu parks «Strautnieki», garīgā tūrisma saimniecība «Utķuru mājas», divi alus brūži «Madonas alus darītava» un «Madonas alus», savvaļas putnu rehabilitācijas stacija «Tiltakalni», pārvietojamā «Kalna pirts»… tie ir tikai daži no šā gada Madonas novada jaunajiem tūrisma objektiem, ar kuriem varēs iepazīties izstādē «Balttour 2017». Turklāt izstādes apmeklētājiem būs iespēja piedalīties loterijā, lai laimētu iespēju izbaudīt kādu no jaunumiem!

Arī Lielvārdes novada stendā apmeklētāji varēs iepazīties ar šīs sezonas jaunumu – Baltijā lielāko tematisko izklaides un atpūtas parku «Avārijas brigāde», kas tiks atklāts pavasarī. Parkā varēs sastapt iecienītās latviešu animācijas filmas «Avārijas brigāde» varoņus. Turklāt tas nav viss – būs arī kilometru gara dinozauru un leļļu taka, ūdens spēļu laukums, virvju trase un vēl citas atrakcijas bērniem. Dažus no parka iemītniekiem sastapsiet jau izstādē «Balttour 2017»!

Stāmerienas pils

FOTO: publicitātes

Lai arī oficiālā kuģošanas sezona vēl nav sākusies, izstādes apmeklētāji varēs to atklāt Daugavas lejteces stendā, uzkāpjot uz īsta vikingu kuģa un satiekot vikingus. Kuģis ir 9 metrus garš un 2,2 metrus plats, turklāt aktīvajā tūrisma sezonā tas tik tiešām vizina ceļotājus! Daugavas lejtecē apvienotās pašvaldības prezentēs vairākus jaunumus – gan kāzu bukletu ar skaistākajām pieturvietām un svinību vietām, gan Daugavas muzeja jauno ekspozīciju, gan labiekārtoto Salaspils pludmali, Ogres Vēstures un mākslas muzeju, kā arī laipas pār Ogres upi un vēl daudz ko citu!

Gulbenieši «Balttour 2017» apmeklētājus aicinās nobaudīt novada mājražotāju labumus, iepazīstinās ar Bānīša laupītājiem, kā arī pastāstīs par jaunumiem – ekskursiju kuģīti Stāmerienas ezerā un elektrovilcieniņa ekskursijām pa Gulbeni. Savukārt alūksnieši aicinās apskatīt jauno skatu torni, gājēju tiltu un renovētās pilis, kā arī atrast laiku izbaudīt Alūksnes iedvesmojošo dabu.

FOTO: publicitātes

 

Jelgava

FOTO: publicitātes

Zemgalieši aicinās paviesoties sešos novada puduros

Visi seši Zemgales puduri – Dobeles, Jelgavas, Bauskas, Kokneses, Sēlijas un Jēkabpils – izstādes apmeklētājiem ir sagatavojuši ko īpašu. Sēlijas pudurī Viesītes amatnieces rādīs paraugdemonstrējumus pērļošanas tehnikā, Salas novads atklās savu amatnieku tehniku dūraiņu adīšanā. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs pirmo reizi ledus skulptūru izvietos savā stendā, nevis ārpusē pie Izstāžu centra, kā arī piedāvās virtuālās realitātes spēli un iespēju skenēt ceļveža fotogrāfijas ar mobilo aplikāciju, tādējādi iepazīstot Jelgavas un apkārtnes tūrisma piedāvājumu virtuāli.

Savukārt koknesieši aicinās uz sama modināšanas svētkiem un pasākumiem Likteņdārzā, Jēkabpils pudura apmeklētājiem piedāvās pārbaudīt erudīciju, spēlējot šahu ar savu talismanu – lūsi, bet Dobeles pudurī varēs uzzināt par tulpju audzēšanu, iepazīties ar P. Upīša muzeja un dārza piedāvājumu, kā arī atpūtas iespējām Tērvetē. Ģimenēm ar bērniem īpaši saistošs piedāvājums izstādē būs Bauskas pudura stendā – tur varēs iepazīties ar Rundāles pils jauno «Zosu spēli» un Bauskas pils viduslaiku spēlēm.

Jēkabpils

FOTO: publicitātes

Zemgale turpina dižoties ar savām izcilajām kultūrvēsturiskajām vērtībām – pilīm, muižām, dievnamiem, dārziem, unikālo bioloģisko daudzveidību un prasmīgajiem cilvēkiem. Tieši Zemgalē var tā īsti izbaudīt rudzu un rapša lauku ziedēšanas neatkārtojamību, pavasara palu dramatismu un migrējošo ūdensputnu tūkstošu klātesamību Lielupes un citu upju palienēs!

Bauska

FOTO: publicitātes

 

Aglonas maizes muzejs

FOTO: publicitātes

Latgalieši izcels latviskā mantojuma saimniecības un savu viesmīlību

Latgales reģiona kopējā stendā būs ietverts plašs Latgales novadu tūrisma piedāvājums – naktsmītnes, apskates objekti, aktīvā tūrisma iespējas, kā arī lauku labumu un latviskā mantojuma saimniecības. Šajā stendā valdīs latgaliešiem raksturīgā līksmība un viesmīlība! Keramiķis Raivo Andersons demonstrēs, kā top Latgales tradicionālā keramika, Sandra un Ivars Geibas cienās ar «Kurmīšu» zāļu tējām, kas audzētas Daugavas loku dabas parkā, savukārt Gunārs Igaunis ar savu mūzikas instrumentu darbnīcu un Šmakovkas muzeju rūpēsies par nepiespiestu atmosfēru.

Latgales garīguma, kultūras un izglītības centrs – Rēzekne – ceļotājus vilinās ar spilgtākajiem notikumiem Latgales vēstniecībā «GORS», dažādām tematiskajām ekskursijām, jaunatklāto Rēzeknes Zaļo sinagogu un veikborda trasi Kovšu ezera pludmalē. Šajā ekspozīcijā apmeklētājus priecēs arī izklaidējoša programma – tradicionālo ebreju deju mūziku izpildīs biedrības «Arayn» mūziķi, savukārt dzīvās skulptūras prezentēs kultūras un mākslas festivālu «7 Hills».

Rotko muzejs

FOTO: publicitātes

Koncertzāle Gors

FOTO: publicitātes

Uz augšu