Pk, 7.10.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Sieviešu gājienos pret Trampu ASV piedalās vairāk nekā divi miljoni cilvēku

LETA/AP
Sieviešu gājienos pret Trampu ASV piedalās vairāk nekā divi miljoni cilvēku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Vašingtonā un citās ASV pilsētās sestdien vairāk nekā divi miljoni cilvēku izgāja sieviešu gājienos, paužot savus iebildumus pret jaunā ASV prezidenta Donalda Trampa idejām dienu pēc viņa inaugurācijas, un līdzīgas demonstrācijas notika arī citu valstu lielpilsētās.

Daudzas no demonstrantēm bija uzvilkušas sārtas cepures ar kaķa ausīm, lai izsmietu Trampu. Gājienos piedalījās arī neparasti daudz vīriešu.

Gājieni notika Vašingtonā, Ņujorkā, Losandželosā un citās ASV pilsētās, kā arī Mehiko, Parīzē, Berlīnē, Londonā, Prāgā, Sidnejā un citur.

Galvenais no tiem bija «Sieviešu gājiens uz Vašingtonu» ASV galvaspilsētā, kurā saskaņā ar organizatoru aplēsēm piedalījies viens miljons cilvēku. Šo skaitli nevarēja pārbaudīt pēc neatkarīgiem avotiem, tomēr tas acīmredzot bija lielāks nekā interesentu skaits piektdien Trampa inaugurācijas laikā. Pasākuma organizatori sākotnēji prognozēja 200 tūkstošu cilvēku piedalīšanos, bet negaidīti lielais dalībnieku skaits piepildīja gājiena maršrutu un gājiena vietā notika mītiņš.

Vašingtonas metro operators WMATA paziņoja laikrakstam «Washington Post», ka dažās stundās pirms gājiena pārvadājis 470 000 pasažieru, kas ir jauns nedēļas nogales rekords.

Gājienā Losandželosā dalībnieku skaits pārsniedza pusmiljonu, atzina vietējā policija. Gājiena organizētāji apgalvoja, ka tajā piedalījušies 750 000 cilvēku.

Ņujorkas gājienā gar Trampa torni Piektajā avēnijā saskaņā ar organizatoru paziņojumu Tviterī bija pusmiljons dalībnieku.

Arī Čikāgā ļaudis piepildīja visu plānoto gājiena maršrutu, un gājiens pa pilsētu tika atcelts, tā vietā organizējot demonstrāciju. Laikraksts «Chicago Tribune» ziņoja par 150 000 dalībnieku, bet šo skaitli nav apstiprinājusi policija.

Bostonas mēra Mārtija Volša birojs lēsa, ka šajā pilsētā gājienā devušies no 135 000 līdz 150 000 cilvēku.

Tika ziņots par plaši apmeklētiem gājieniem arī Maiami, Denverā, Sietlā un Filadelfijā.

Visā pasaulē sestdien tika plānoti vairāk nekā 600 «māsu gājienu».

Ārpus ASV viens no plašākajiem gājieniem bija Londonā, kur ap 100 tūkstošiem cilvēku pulcējās pilsētas centrā ar saukļiem «Dump Trump» («Trampu uz izgāztuvi») un «Mūsu tiesības nav sagrābjamas - tādas neesam arī mēs», atgādinot par Trampa kādā videoierakstā pausto, ka viņš, izmantojot savu slavenības stāvokli, var bez atļaujas sagrābt sievietes aiz kājstarpes.

Parīzē tūkstošiem demonstrantu pulcējās Eifeļa torņa apkaimē, dziedot un nesot plakātus ar uzrakstiem «Mēs jūs vērojam, Trampa kungs» un «Ar mūsu māsām Vašingtonā».

Simtiem cilvēku piedalījās demonstrācijā Prāgas Vāclava laukumā, izsmejoši vicinot Trampa un Krievijas prezidenta Vladimira Putina portretus.

Sidnejā tūkstošiem austrāliešu solidarizējās demonstrācijā Haidparkā.

Gājienos piedalījās arī slavenības.

Alisija Kīza Vašingtonas gājiena dalībniekiem nodziedāja dziesmu «Girl on Fire», un tā dalībniekus uzrunāja dziedātāja Madonna. Aktrise Skārleta Johansone pūli aicināja aizstāvēt sieviešu izvēles tiesības veikt abortu un cita veida aprūpi ģimenes plānošanas un ginekoloģijas jomā. Tramps ir paudis pretestību legāliem abortiem.

Ņujorkas gājienā piedalījās aktrises Helena Mirena, Sintija Niksone un Vūpija Goldberga.

Jūtas štata Pārksitijas pilsētā aktrise Šarlīze Terona vadīja demonstrantus, skandējot «Love, not hate, makes America great» («Mīla, nevis naids, dara Ameriku diženu»).

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu