Peskovs: Putins gatavs tikties ar Trampu

Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs

FOTO: Mikhail Metzel/TASS/Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir gatavs tikties ar jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu, intervijā Lielbritānijas sabiedriskajai raidorganizācijai BBC paziņoja Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, piebilstot, ka tikšanās sagatavošana varētu ilgt vairākus mēnešus.

«Tas nebūs tuvāko nedēļu laikā, cerēsim uz labāko, ka šī tikšanās notiks tuvāko mēnešu laikā,» sacīja Peksovs. «Nedomāju, ka tas būs dažu nedēļu laikā, viņš ir ASV prezidents, un galvenokārt viņam rūp ASV iekšpolitikas jautājumi,» viņš piebilda.

«Tas ir tāpat kā mūsu prezidents, ja jūs man jautātu, ko viņš darīs nākamajā dienā pēc inaugurācijas, viņš gādātu par Krievijas jautājumiem, jo tie ir prezidenta Putina prioritāte,» klāstīja Krievijas prezidenta preses sekretārs.

Vienlaikus Peskovs norādīja, ka Krievijas puse gatavojas šādai sanāksmei. «Es nešaubos, ka Putins būs tai gatavs,» viņš paziņoja.

Peskovs piebilda, ka pašlaik nav nekādas skaidrības par iespējamo Putina un Trampa tikšanās vietu un laiku. «Pašlaik diemžēl mums nav nekādu norāžu par tikšanās vietu vai laiku,» paskaidroja Putina preses pārstāvis.

Tomēr viņš neizslēdza, ka par šo jautājumu abu valstu līderi varētu runāt telefoniski sarunā, kas gaidāma drīz pēc Trampa inaugurācijas. «Mēs ceram, ka prezidents Putins piezvanīs prezidentam Trampam pēc inaugurācijas, tiklīdz viņš būs pieejams, un apsveiks viņu, tas ir protokola brīdis, tādam apsveikumam ir jābūt. Un pēc tam mēs gaidīsim, ka viņi apmainīsies viedokļiem par iespējamo tikšanos,» klāstīja Peskovs.

Tramps jau priekšvēlēšanu kampaņas laikā norādīja uz vēlmi uzlabot ASV attiecības ar Krieviju.

Uz augšu