Sv, 7.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijas un Lietuvas premjeriem atšķirīgi viedokļi par obligāto militāro dienestu

LETA
Latvijas un Lietuvas premjeriem atšķirīgi viedokļi par obligāto militāro dienestu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Valsts kanceleja

Latvijas premjerministram Mārim Kučinskim (ZZS) un Lietuvas Ministru prezidentam Sauļum Skvernelim ir atšķirīgi viedokļi par obligātā militārā dienesta atjaunošanu savās valstīs.

Šodien pēc tikšanās ar Skverneli Latvijas Ministru prezidents žurnālistiem stāstīja, ka viņš neatbalsta obligātā militārā dienesta atjaunošanu Latvijā.

«Mums jau ir ļoti spēcīga profesionālā armija un spēcīga zemessardze. Esmu par šāda veida koncepciju un pie tādas arī pieturēšos,» uzsvēra Kučinskis.

Savukārt Lietuvas premjerministrs stāstīja, ka Lietuvas valdība pieturēsies pie solītā un armijas stiprināšanas nolūkā tiks atjaunots obligātais militārais dienests.

«Esam secinājuši, ka obligātais militārais dienests ir nepieciešams, lai armijai tiktu nodrošinātas rezerves, ko izmantot gadījumā, ja valstij rastos militārs apdraudējums. Tāpēc arī mums ir šāds mērķis,» uzsvēra Skvernelis.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu