Latvijas biatlonistiem neveiksmīgā stafetē Norvēģijai uzvaru izrauj Svensens

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Ēmils Hegle Svensens

FOTO: AP/LETA

Latvijas biatlona vīru kvartets trešdien Rūpoldingā notikušajās Pasaules kausa sacensībās 4x7,5 kilometru stafetē tika apdzīts par apli, kamēr uzvaru izrāva Norvēģijas kvartets.

Latviju šajā stafetē pārstāvēja Daumants Lūsa, Ilmārs Bricis, Aleksandrs Patrijuks un Roberts Slotiņš, bet izlases līderis Andrejs Rastorgujevs gatavojas individuālajām distancēm.

Pirmajā posmā Latviju pārstāvēja Lūsa, kurš abās šaušanās izmantoja vienu rezerves patronu, bet stafeti Bricim viņš nodeva 22.pozīcijā, līderiem itāļiem zaudējot nepilnas divas minūtes. Tikmēr Bricis abās šaušanās izmantoja pa viena rezerves patronai, bet Latvija atkāpās uz 23.vietu.

Turpretī Patrijuks pirmajā šaušanā aizvēra visus mērķus, bet otrajā viņam nepalīdzēja pat trīs rezerves patronas, tādējādi viņam bija jāveic viens soda aplis, taču Latvija savu pozīciju nezaudēja. Tiesa, pirms pēdējās stafetes maiņas Latvijas komanda tika apsteigta par apli, līdz ar to Slotiņš pie dalības sacensībās netika.

Latvijas komanda tika klasificēta priekšpēdējā vietā 25 komandu konkurencē, apsteidzot vien Dienvidkoreju.

Par stafetes uzvarētāju kļuva Norvēģijas komanda, kuras sastāvā startēja Ūle Einārs Bjērndālens, Vetle Šostads Kristiansens, Henriks L'Ābē-Lunns un Ēmils Hegle Svensens.

Pēc ceturtās šaušanas līdz pat pēdējam sacensību nogrieznim līderi bija krievi, taču Svensens pēdējos kilometros atguva 15 sekunžu deficītu, izraujot uzvaru.

Norvēģijas biatlonisti šautuvē sašāva visus mērķus, izmantojot piecas rezerves patronas. Finišā viņiem 5,1 sekundi zaudēja Krievijas izlase, kas bija precīza šaušanā, talkā liekot divas rezerves patronas. Tikmēr 23,5 sekundes uzvarētājiem zaudēja trešās vietas ieguvēji vācieši, kuri veica vienu soda apli un pielietoja deviņas rezerves patronas.

Šīs bija otrās stafetes sacensības šosezon. Pirmajās, startējot Rastorgujevam, Bricim, Slotiņam un Lūsam, latvieši tika apdzīti par apli un tika klasificēti 21.pozīcijā, kamēr uzvaru izcīnīja Francijas kvartets, kas šoreiz finišēja devītajā vietā.

Posma turpinājumā ceturtdien notiks 4x6 km stafete sievietēm. Piektdien un sestdien risināsies sacensības sprintā, bet sacensību noslēdzošajā dienā paredzētas iedzīšanas sacensības gan kungiem, gan dāmām.

Rastorgujevs izlaida arī iepriekšējo Pasaules kausa posmu, to skaidrojot ar nodomu gatavoties sezonas atbildīgākajiem startiem. Sagaidāms, ka viņš sacensību režīmā atgriezīsies piektdien.

Pēc šī posma biatlonisti dosies uz Antholcu-Anterselvu, kur norisināsies sestais posms, noslēdzot sezonas otro trimestri. Pēc tā februārī Hohfilcenē, Austrijā gaidāms pasaules čempionāts, kuram sekos sezonas pēdējie trīs Pasaules kausa etapi.

Pasaules kausa tūrē kopumā notiek deviņi posmi.

Uz augšu