Rotko mākslas centrā atzīmēs izcilā latviešu keramiķa Martinsona dzimšanas dienu

Atzīmējot latviešu keramikas vecmeistara Pētera Martinsona (1931-2013) dzimšanas dienu, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra Videozālē no 24. janvāra līdz 6. februārim, būs skatāmas audiovizuālās liecības par mākslinieku un viņa radītie darbi.

Kā informēja Daugavpils Marka Rotko mākslas centra mārketinga speciāliste Inita Paegle, 2016. gads Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā aizritēja Martinsona 85. dzimšanas dienas piemiņas zīmē, organizējot virkni pasākumu, tostarp vērienīgo I Latvijas Starptautisko keramikas biennāli Martinsona balva.

Mākslinieka dzimšanas diena ir 28. janvāris. Starp audiovizuālajām liecībām ir 20. gadsimta 70.-80. gadu kinožurnālu fragmenti un dokumentālā filma no Latvijas Valsts kinofotofono dokumentu arhīva. Līdzās būs skatāmi arī videomateriālos minētie keramiķa mākslas darbi no sērijas «Poltavas pieskārieni» (1976-1980).

Ikviens, kas vēlas dalīties atmiņās vai vēsturiskajās liecībās (dokumentos, fotogrāfijās, sarakstē, mākslas darbos) par un ap mākslinieku, aicināts atsaukties un atbalstīt Rotko centru topošās Martinsona mājas ekspozīcijas izveidē.

Uz augšu