Al-Atija uzvar Dakāras rallijreida atklāšanas posmā

FOTO: AFP/SCANPIX

Katarietis Nasers Al-Atija pirmdien izcīnīja uzvaru «Dakāras» rallijreida atklāšanas posmā vieglo automašīnu klasē.

Ar «Toyota» spēkratu braucošais Al-Atija pārvarēja tehniskās problēmas un uzvarēja pirmajā posmā, kurā bija jāveic 454 kilometri, bet laika kontrole tika ņemta tikai 39 kilometrus.

Patlaban 46 gadus vecais katarietis pirmo posmu veica 25 minūtēs un 41 sekundē, par 24 sekundēm apsteidzot spāni Ksavjeru Puigdiljeru («Ford»), bet trešais bija 2014.gada čempions Nani Roma («Toyota»), kurš Al-Atijam zaudēja 29 sekundes. Al-Atijam sekojošo spāņu trio noslēdza 2010.gada čempions Karloss Sainss («Peugeot»), kurš no uzvarētāja atpalika 33 sekundes.

Tikmēr pērnā gada čempions Stefans Peteransels («Peugeot») ierindojās 12.vietā, katarietim zaudējot minūti un 34 sekundes. Savukārt 40.vietu ieņēma krieva Sergeja Šihotarova ekipāža («Toyota»), kuras stūrmanis ir ar Latvijas licenci braucošais ukrainis Oļegs Uperenko.

Al-Atija par «Dakāras» rallijreida čempionu tika kronēts 2011.gadā un aizpērn.

Al-Atija ir 2012.gada Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļas laureāts šaušanā apaļajā stendā. Pērn Riodežaneiro viņš ieņēma priekšpēdējo vietu 32 šāvēju konkurencē.

Motobraucēju konkurencē pirmajā posmā uzvarēja spānis Huans Pedrero Garsija («Schervo TVS»), kuram 12 sekundes zaudēja amerikānis Rikijs Brabeks («Honda»), kamēr trešais bija Mišels Retdže («Honda»), kurš uzvarētājam zaudēja 16 sekundes. Tikmēr pērnā gada čempions Tobijs Praiss (KTM) bija divdesmitais, atpaliekot divas minūtes un 16 sekundes.

Šī gada rallijreida pirmais posms sākās Paragvajas galvaspilsētā Asunsjonā, bet noslēdzās Argentīnas pilsētā Resistensijā.

Nākamie divi posmi norisināsies Argentīnā, bet trešais posms finišēs Bolīvijā. Pēc četriem etapiem sportisti atgriezīsies Argentīnā, bet rallijreids noslēgsies 14.janvārī ar 12.posma finišu Buenosairesā.

Kopumā plānotajos 12 posmos dalībniekiem nāksies veikt vairāk nekā 8000 kilometru distanci, šķērsojot arī Andu kalnus.

Otro gadu pēc kārtas «Dakāras» rallijreids nešķērsos Čīles robežu, jo šīs valsts vadība nolēmusi sacensību rīkošanā neiesaistīties, uzskatot, ka tie ir pārāk lieli tēriņi valstij.

Pērn sacensībās, kas notika Argentīnā un Bolīvijā, vieglo automašīnu konkurencē uzvarēja Peteransels, kurš karjerā «Dakāras» rallijreidā ir uzvarējis 12 reizes un ir panākumiem bagātākais šo sacīkšu dalībnieks. Savukārt motociklu ieskaitē labākais bija austrālietis Praiss.

Slavenais rallijreids no 1979. līdz 2007.gadam 29 reizes norisinājās Āfrikā, bet 2008.gadā tas drošības iemeslu dēļ tika atcelts, savukārt jau nākamajā gadā tas tika aizvadīts Dienvidamerikā.

Uz augšu