Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Absurds! Aplamas ceļa zīmes pierobežā maldina iebraucējus un ir pretrunā ceļu satiksmes noteikumiem

TVNET/TV3.lv, Bez Tabu
Absurds! Aplamas ceļa zīmes pierobežā maldina iebraucējus un ir pretrunā ceļu satiksmes noteikumiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Kadrs no "Bez tabu" video

Roberts Bez Tabu pievienojās 2014. gada oktobrī. Viņš uzskata - jo vairāk ienaidnieku, jo vairāk to, kuriem esi palīdzējis. Roberts krāpj.. Krāpj draudzeni ar futbolu. Viņam patīk paslēpes un slēptā kamera.

Visā Latvijā pierobežas teritorijās izvietotās ceļazīmes ir aplamas un maldina ārzemju ieceļotājus, pārliecinās Bez Tabu.

Raidījuma Bez Tabu komanda apskata vairākas Latvijas-Lietuvas robežas šķērsošanas vietas Kurzemes dienvidos, kur pārliecinās: lai gan uzstādītas vairākas ceļa zīmes, kas iebraucējus iepazīstina ar ātruma ierobežojumiem mūsu valstī, nav izvietota zīme, kas informētu par maksimāli pieļaujamo braukšanas ātrumu uz grants ceļiem – 80 km/h.

Šāds ātruma ierobežojums uz grants seguma ceļiem Latvijā ir jau kopš šā gada sākuma. Par ieceļotāju neinformēšanu sašutuši ir pierobežā dzīvojošie, jo daudzviet Latvijā šoferi iebrauc tieši pa šo segumu.

Anita, dzīvo pierobežā: - Tur esošās ceļazīmes ir svaigi nomainītas. Uzlikti pat jaunie pilsētvides apzīmējumi-silueti, bet ātruma ierobežojuma uz grants ceļiem nav. Tūlīt jau gada izskaņa, bet nav vēl uzlikuši.

Bez Tabu komanda novēro, ka

Lietuvas pierobežas pusē izvietota informācija ne vien par ātruma ierobežojumiem kaimiņvalstī, tai skaitā pārvietojoties pa grants segumu, bet pat atsevišķi izvietotas ceļa zīmes kravas auto šoferu informēšanai.

«Protams, vajag izvietot ceļa zīmes, jo brauc arī no Polijas un citām valstīm. Var rasties situācija, ka var nopelnīt tie, kuri strādā uz ceļa [policija],» norāda uzrunātais iedzīvotājs Nikolajs.

Vairāki uzrunātie tautieši uzskata, ka kaimiņvalstīs gan ceļi, gan ceļu infrastruktūra kopumā ir krietni labāka.

«Latvijā ir ļoti smagi. Pabrauciet Lietuvā un pa Latvijas ceļiem. Kaut vai nakts laikā. Ja brauc Lietuvā, visur ir stabiņi, ceļu norādes, bet Latvijā iebrauc kā tumšā bedrē!» sašutis ir pierobežas iedzīvotājs Valis.

VAS «Latvijas Valsts ceļi» informē, ka ne vien Kurzemē, bet arī visā Latvijas pierobežā nav izvietoti brīdinājumi par ātruma ierobežojumiem uz grants seguma ceļiem.

Anna Kononova, VAS «Latvijas Valsts ceļi» pārstāve: - Paldies iedzīvotājiem par šo novērojumu un aizrādījumu! Tuvākajā laikā «Latvijas Valsts ceļi» nomainīs visas ceļa zīmes, kas atrodas uz valsts robežas un stāsta par to, kādi ir satiksmes un braukšanas noteikumi valstī.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais