Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Par Berlīnes slaktiņu aizdomās turamais nošauts Milānas apkārtnē

Aizdomās par Berlīnes slaktiņu turētais tunisietis Aniss Amri nošauts Milānas apkārtnē, piektdien apstiprināja Itālijas iekšlietu ministrs Marko Minnīti.

(Pievienota 3.,4. un pēdējās četras rindkopas.)

Preses konferencē viņš uzsvēra, ka «nav vismazākās šaubu ēnas», ka policijas nošautais vīrietis ir visā Eiropā meklētais Amri, kas tiek turēts aizdomās par 12 cilvēku noslepkavošanu uzbrukumā vienam no Berlīnes Ziemassvētku tirdziņiem.

Džihādistu grupējums «Islāma valsts», kas uzņēmies atbildību par Berlīnes teroraktu, jau apliecinājis, kas Milānas apkaimē nošautais cilvēks Berlīnē veica uzbrukumu Ziemassvētku tirdziņam.

«Berlīnes uzbrucējs īstenoja jaunu uzbrukumu Itālijas policijas patruļai Milānā un apšaudē tika nogalināts,» pavēstīja ar «Islāma valsti» saistītā informācijas aģentūra «Amaq».

Apšaude, kurā nogalināts meklētais terorists, notikusi piektdien ap plkst.3 (plkst.4 pēc Latvijas laika) Sesto Sandžovanni, kas atrodas Milānas ziemeļu pievārtē.

Minnīti pavēstīja, ka aizdomās turamais atklājis uguni uz diviem policistiem, kas apturējuši viņa vadīto automašīnu rutīnas dokumentu pārbaudei.

Kad policisti lūguši uzrādīt dokumentus, Amri mierīgi izvilcis no savas mugursomas ieroci un sācis šaut.

Viens no policistiem sašauts plecā, un kārtības sargi atklājuši pretuguni, teroristu nogalinot.

Minnīti piebilda, ka slimnīcā nogādātā ievainotā policista dzīvībai briesmas nedraud.

Aģentūra ANSA ziņo, ka nošautā vīrieša pirkstu nospiedumi sakrīt ar Amri pirkstu nospiedumiem, kuri jau iepriekš bija Itālijas varasiestāžu rīcībā, jo laikā no 2011. līdz 2015.gadam viņš Sicīlijā izcieta četrus gadus ilgu cietumsodu, kas viņam bija piespriests par dažādiem pārkāpumiem, tostarp par nelegālo imigrantu uzņemšanas centra aizdedzināšanu.

Itālijā Amri ieceļoja 2011.gadā tā dēvētā Arābu pavasara laikā.

Pēc atbrīvošanas no Itālijas cietuma Amri netraucēti devās uz Vāciju, lai gan, kā ziņo mediji, viņš jau bija nonācis arī itāļu pretterorisma policijas uzmanības lokās kā iespējamais islāma ekstrēmists.

Laikraksts «Corriere della Sera» vēsta, ka pie nošautā atrasta dzelzceļa biļete no Šamberī, Francijas dienvidrietumos, uz Milānu, kur vilciens ieradās piektdien plkst.1, aptuveni divas stundas pirms Amri liktenīgās apšaudes.

Tikmēr Vācijas Iekšlietu ministrija jau paziņojusi, ka gadījumā, ja Milānā nošautā persona patiesi ir meklētais Amri, Berlīne var justies «atvieglota», jo šis cilvēks virs nerada briesmas.

Vācijas kancleri Angelu Merkeli par notikušo personīgi informējis Itālijas premjerministrs Paolo Džentiloni.

Tikai dažas stundas pirms parādījās ziņas par Amri nošaušanu Milānas apkārtnē, Vācijas varasiestādes pauda pārliecību, ka terorists joprojām slapstās Berlīnē.

Ceturtdien un piektdien policija veica kratīšanu mošejā Berlīnes Moabita apkaimē, kur Amri esot redzēts vairākas dienas pirms nozieguma, kā arī drīzumā pēc tā.

Tikmēr Berlīnes varasiestādes piektdien paziņojušas, ka vairāku uzbrukumā cietušo dzīvība joprojām ir apdraudēta.

Vācijas prokuratūra cenšas noskaidrot, vai teroristam Amri bijuši sabiedrotie. Vācijas Federālās kriminālpolicijas priekšnieks Holgers Minhs saistījis Amri ar radiālo islāma sludinātāju Abu Valu, kurš tika arestēts novembrī.

Amri lietā ir daudz neatbildētu jautājumu, atzina Vācijas federālais prokurors Pēters Franks.

«Mums ir ļoti svarīgi noteikt, vai bija līdzzinātāju tīkls, gatavojoties īstenot uzbrukumu, kā arī aizdomās turētajam bēgot,» žurnālistiem sacīja prokurors.

Izmeklētāji arī grib noskaidrot, vai ierocis, kuru Amri izmantoja pret Itālijas policistiem, ir tas pats, ar kuru nogalināts Berlīnes teroraktā izmantotā kravas auto poļu šoferis.

Uz augšu
Back