Simtgades filma «Vectēvs, kas bīstamāks par datoru» pirmizrādi piedzīvos nākamgad!

FOTO: kurzemnieks.lv

Programmas «Latvijas filmas Latvijas simtgadei» režisora Vara Braslas filma bērniem «Vectēvs, kas bīstamāks par datoru» pirmizrādi piedzīvos nākamā gada augustā, pavēstīja filmas producents Gatis Upmalis.

Viņš norādīja, ka patlaban notiek filmas «Vectēvs, kas bīstamāks par datoru» montāžas process.

Filma ir par astoņus gadus veco Oskaru, kura vecāki, lai pasargātu bērnu no interneta bīstamās ietekmes, datora vietā dēlam liek komunicēt ar vectēvu. Puikas viesošanās pie vectēva sākas bezcerīgi, jo 65 gadus vecais vīrs Kode zēnam liek strādāt vīriešu darbus un nepērk firmas apavus. Tāds vectēvs Oskaram nav pa prātam.

Tomēr filmas gaitā vīriešu samierinātājas lomu uzņemas vecāmāte Irma Kode, kura palikusi bez skolotājas darba, jo deputāts Modrītis skolu pārdevis, turklāt, lai novestu afēru līdz galam, viņš piedāvā Irmai vilinošu darbu. Tā filmā sākas Oskara piedzīvojumi.

Kā informēja Nacionālā Kino centra (NKC) vecākā referente nozares informācijas jautājumos Kristīne Matīsa, patlaban filmas aptuvenās izmaksas ir 640 000 eiro, tostarp NKC programmas «Latvijas filmas Latvijas simtgadei» finansējums - 560 000 eiro.

Filmas «Vectēvs, kas bīstamāks par datoru» scenārija autors ir Alvis Lapiņš, operators - Uldis Jancis, savukārt tās mākslinieks - Mārtiņš Vilkārsis. «Vectēvs, kas bīstamāks par datoru» tapis filmu studijā «F.O.R.M.A».

Filmas režisors Brasla dramatiskā teātra un kino režisora diplomu ieguva 1962.gadā. Savu pirmo spēlfilmu radīja 1970.gadā. Četras Braslas spēlfilmas saņēmušas Nacionālā filmu festivāla «Lielais Kristaps» galveno balvu.

Uz augšu
Back