S, 10.12.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Bondare sūta 200 ar roku rakstītas kartītes, Adamss gatavo alkoholisko kūku

TVNET
Bondare sūta 200 ar roku rakstītas kartītes, Adamss gatavo alkoholisko kūku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Ieva Bondare Ziemassvētkos nosūta ap 200 ar roku rakstītas kartītes, Ieva Adamss gatavo alkoholisku kārumu – kādas tradīcijas iecienījušas sabiedrībā zināmas ģimenes?

Sagaidot gada sirsnīgākos svētkus, Ziemassvētkus, pirmā, īstā un vienīgā televīzija sievietēm «STV Pirmā!» priecē ar īpaši mīļu un ģimenisku video stāstu ciklu «Ziemassvētki. Atver sirdi brīnumam». Šajā sērijā divas Ievas, kuras tieši Ziemassvētkos svin vārdadienas – Adamss un Bondare - stāsta, kā svētki tiek svinēti viņu mājās. Kā ziemas saulgriežiem gatavojas, kādas tradīcijas īsteno un ko galdā ceļ sabiedrībā zināmas ģimenes?

Kolorītā kādreizējā radiogeiša Ieva Adamss ir pārliecināta, ka tradīcijas nedrīkst ievērot tikai mutiski. Jo bērni mācās no tā, ko viņi redz un cik «kruti» izskatās tas, ka mamma ne tikai stāsta par svētkiem, bet arī tos patiešām svin. Bērnībā Ievai Ziemassvētki neesot bijuši, taču, tā kā viņai 24. decembrī ir vārdadiena, ģimene to aizsegā pamanījusies atzīmēt arī šos svētkus un pat paslepus no kaimiņiem nakts melnumā vilkuši bluķi apkārt «hruščovkai», kurā ģimene toreiz dzīvojusi. Pirms bērnu piedzimšanas un iepazīšanās ar vīru

Ieva Ziemassvētkus vairāk atzīmējusi kā savu vārda un «uzvārda dienu».

Taču vēlāk mājās ienākušas arī Ziemassvētku tradīcijas, kuras lielākoties iemācījis tieši dzīvesbiedrs. Šobrīd Adamsas ģimenē svētkos cieņā ir dažādu gardumu gatavošana un ēšana. Neiztrūkstoši ik gadu pat mēnesi pirms pašiem svētkiem ģimene kopīgi gatavo Ziemassvētku kūku no žāvētajiem augļiem un krietnas devas alkohola. Savukārt, lai svētki nekļūtu pārāk komerciāli un to galvenā būtība netiktu meklēta dārgās dāvanās, Ievas ģimenē viens otram mēdz gatavot dažādus gardus pārsteigumus, piemēram – trifeles. Bet citiem Ieva vēl izbaudīt sajūtu, ka dzīves grūtākajos brīžos vienmēr kāds atbalstīs un palīdzēs. «Es periodiski jūtu it kā milzīgu roku, kas mani tur. Tāpēc sev un arī citiem vēlu, lai mēs patiešām justu, ka mūs kāds tur virs šīs zemes un neļauj krist ar seju dubļos,» svētkos vēl Ieva Adamss.

Foto: Ekrānšāviņš

Arī māksliniece Ieva Bondare ir pārliecināta, ka tieši tradīcijās slēpjas ģimenes spēks, tāpēc tās ir jākopj un jāievēro. Ievai Ziemassvētki ir gada mīļākie svētki, kas tradicionāli tiek atzīmēti kopā ar visu ģimeni, kad tiek klāts krāšņs svētku galds un gatavots gards mielasts. Turklāt

galdu Ieva dekorē jau diennakti pirms Ziemassvētkiem,

lai varētu nesteidzīgi novērtēt ik reizi citādāk izrotāto un saklāto ģimenes pulcēšanās vietu, kas nebūt nav maza – galdu rotā piederumi, glāzes un šķīvji kopumā 33 personām. Tāpat viena no neiztrūkstošām Bondaru ģimenes tradīcijām ir kopīgi veidota kartīte, kuru grezno ģimenes foto un ar roku rakstīts īpašs novēlējums katram draugam. «Ir bijušas reizes, kad izsūtu ap 300 kartiņām, taču vidēji ik gadu sagatavojam ap 200 kartiņu. Kad rakstu vēlējumu, jo īpaši piedomāju un domās apmīļoju katru mūsu draugu un viņa ģimeni,» stāsta Ieva Bondare. Savukārt citiem šajā pirmssvētku laikā Bondare vēl ticēt brīnumam un sapņiem, jo tie abi piepildās!

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu