Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Šovasar administratīvi sodīta desmitā daļa Saeimas deputātu

Deputāts Valdis Kalnozols FOTO: Ieva Lūka/LETA

Šovasar administratīvi sodīti desmit Saeimas deputāti. Lielākais skaits parlamentāriešu sodīts par braukšanas ātruma, distances un intervāla neievērošanu.

Deputātam Valdim Kalnozolam (ZZS) piemērots naudas sods par nesadarbošanos ar nodokļu administrācijas amatpersonām. Šis lēmums pieņemts Valsts ieņēmumu dienestā, un tas stājies spēkā 23.jūnijā.

Savukārt Veiko Spolītim (V) piemērots 100 eiro naudas sods. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) pieņemts šāds lēmums saistībā ar amatu savienošanas ierobežojumu izpildes kārtības neievērošanu un amatpersonai noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu. Šis lēmums stājies spēkā 11.augustā.

KNAB jau iepriekš informējis, ka Spolītis nav ievērojis likumā noteiktos speciālos valsts amatpersonas amata savienošanas ierobežojumus. Politiķis no 2014.gada novembra līdz 2015.gada jūnijam, Saeimas deputāta amatu savienojot ar aizliegtu SIA «B&B Spool» valdes locekļa amatu, ir pārkāpis likumā viņam kā Saeimas deputātam noteiktos speciālos valsts amatpersonas amata savienošanas ierobežojumus. Spolītis pēdējo uzlikto naudas sodu jau samaksājis, aģentūru LETA iepriekš informēja KNAB.

Vēl šovasar stājušies spēkā lēmumi par astoņu politiķu sodīšanu par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Lielākais skaits parlamentāriešu sodīts par braukšanas ātruma, distances un intervāla neievērošanu - Andrejam Elksniņam (S), deputāta mandātu zaudējušam Dainim Liepiņam (LRA), Edvīnam Šnorem (VL-TB/LNNK), kā arī Jānim Trupovniekam (ZZS) par šiem pārkāpumiem piemērots naudas sods, bet Andrejam Judinam (V) un Jānim Tutinam (S) izteikts brīdinājums.

Savukārt Rihardam Eigimam (ZZS) piemērots naudas sods par vispārīgo ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, bet Jānim Klaužam (ZZS) - par transportlīdzekļa iekārtojuma nosacījumu pārkāpšanu.

Šāds apkopojums par deputātu pārkāpumiem iesniegts Saeimai, jo šogad maijā parlaments pieņēma Satversmes grozījumus, atsakoties no parlamentāriešu imunitātes administratīvo pārkāpumu gadījumos.

Pašreizējā kārtība nosaka, ka reizi kārtējās sesijas laikā Saeimas sēdē paziņo par iepriekšējās sesijas un starpsesiju laikā administratīvi sodītajiem deputātiem.

Šis ir pirmais gadījums, kad pēc Satversmes izmaiņām Saeimā iesniegts šāds apkopojums.

Uz augšu
Back