Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dienvidkorejas prezidente apliecina gatavību atkāpties

Dienvidkorejas prezidente Paka Gunhje otrdien paziņoja, ka ir gatava atkāpties no amata, tomēr ļaus savu politisko likteni izšķirt parlamentam.

Uzrunā, kuru pārraidīja televīzija, prezidente sacīja, ka jautājumu, cik ilgi viņai būtu jāpaliek amatā, ir gatava atstāt parlamenta ziņā.

«Es atstāšu to Nacionālās sapulces ziņā - noteikt manu likteni, arī jautājumu par mana amata termiņa samazināšanu, ja nepieciešams,» sacīja Paka.

Prezidente ar šo paziņojumu nākusi klajā dažas dienas pēc tam, kad tūkstošiem cilvēku demonstrācijās visā valstī pieprasīja viņas demisiju.

Atbilstoši jaunākajiem aptauju datiem Pakas atbalsta reitings noslīdējis līdz 4%.

Dienvidkorejas prokuratūra paziņojusi, ka uzskata prezidenti par līdzdalībnieci korupcijas skandālā, kas satricinājis valdību.

Paka tiek vainota, ka ļāvusi senai draudzenei, kurai nav politiska amata, iejaukties valsts lietās, tostarp ministru iecelšanā un Pakas runu rediģēšanā.

Prokuratūra ir izvirzījusi oficiālas apsūdzības prezidentes draudzenei Čojai Sunsilai un diviem bijušajiem prezidentes palīgiem.

Čoja Sunsila, kuras tēvs bija garīdznieks un līdz savai nāvei 1994.gadā arī Pakas mentors, apsūdzēta, ka izmantojusi savus sakarus ar prezidenti, lai piespiestu vietējos uzņēmumus ziedot miljoniem eiro lielas summas diviem bezpeļņas fondiem, kurus 60 gadus vecā Čoja pēc tam izmantoja personīga labuma gūšanai.

Jūlijā notikušā sanāksmē Paka izdarījusi spiedienu, lai lielie konglomerāti ziedotu Čojas fondiem. Izskanējušas ziņas, ka šo sanāksmi apmeklējis arī rūpniecības grupas «Samsung» mantinieks Lī Džejons un autobūves grupas «Hyundai Motor» valdes priekšsēdētājs Čons Mongu.

Prokuratūra paziņoja, ka pierādījumi, kas iegūti līdz šim, liecina par prezidentes ievērojamu līdzdalību šajā korupcijas shēmā. Prokuratūra norādīja, ka Paku sargā prezidenta tiesiskā neaizskaramība, bet uzsvēra, ka izmeklēšana tiks turpināta.

Uz augšu
Back