C, 11.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Aprit trīs gadi kopš Zolitūdes traģēdijas

TVNET
Aprit trīs gadi kopš Zolitūdes traģēdijas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Šodien aprit trīs gadi kopš traģiskajiem notikumiem Zolitūdē. 2013.gada 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Biedrības «Zolitūde 21.11.» pārstāve Regīna Ločmele-Luņova TVNET pastāstīja, ka pirmdien pie sagruvušās ēkas plānots piemiņas pasākums. Tā sākums plānots pulksten 17.15.

Sākumā iecerēts atskaņot sērīgu mūziku, tostarp divus skaņdarbus, kas šo trīs gadu laikā kļuvuši par traģēdijā cietušo himnām.

Tad tiks ieturēts klusuma brīdis, kas noslēgsies ar 54 baltu balonu palaišanu debesīs.

54 baltie baloni simbolizēs 54 traģēdijā bojāgājušo dvēseles.

Piemiņas pasākumā piedalīsies arī ugunsdzēsēji, godinot savus bojāgājušos kolēģus ar sirēnām.

Bojāgājušo un cietušo tuvinieki ir aicināti pirmdienas vakarā pulcēties pie pagaidu memoriāla. Tur varēs saņemt arī karstus dzērienus un piemiņas grāmatu par traģēdijā bojāgājušiem cilvēkiem.

Foto: LETA

Joprojām tiesājas

Tikmēr Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa turpina iztiesāt Zolitūdes traģēdijas krimināllietu.

Pagājušajā nedēļā tiesā tika saņemti 20 pieteikumi no cietušajiem par atteikšanos no morālās kompensācijas. «Maxima» un «Tineo» ir vienojušās ar Zolitūdes traģēdijā cietušo pārstāvjiem par katru bojāgājušo ģimenes locekli izmaksāt 100 000 eiro atbalstu ģimenei.

Būveksperti secinājuši, ka Zolitūdes traģēdija notika nepareizi aprēķinātu jumta konstrukciju slodžu dēļ, tādēļ tas iegruva.

Foto: LETA

Prokuratūra deviņām personām apsūdzības uzrādījusi par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu.

Prokuratūra apsūdzības par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā sabruka ēkas daļa, kas izraisīja smagas sekas, izvirzījusi piecām personām.

Savukārt trīs Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem izvirzītas apsūdzības par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, kas izraisījusi smagas sekas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu