Losandželosā svētdien tiks pasniegtas Amerikāņu mūzikas balvas

Kanādiešu reperis Dreiks (Drake)

FOTO: AP/Scanpix

ASV Losandželosā svētdien tiks pasniegtas Amerikāņu mūzikas balvas (AMA).

Balvu pasniegšanas ceremonija varētu izvērsties par triumfu kanādiešu reperim Dreikam, kurš nominēts 13 balvām.

Nomināciju skaita ziņā Dreiks ir pārspējis Maikla Džeksona 1984.gada rekordu. Toreiz par popmūzikas karali dēvētais Džeksons tika nominēts 11 nominācijās par veiksmīgo albumu «Thriller».

Dreika jaunākais studijas ieraksts «Views» šogad pavadīja 13 nedēļas ASV albumu topa augšgalā, savukārt viņa dziesma «One Dance» tika izvēlēta par mūzikas žurnāla «Billboard» labāko vasaras dziesmu.

Dziedātāja Riana nominēta septiņām balvām, britu dziedātāja Adele un kanādiešu popmūziķis Džastins Bībers ieguvis katrs piecas nominācijas. Četrās kategorijās nominēta popzvaigzne Bejonsa.

Par gada labākā mūziķa titulu sacentīsies dziedātāji Dreiks, Bejonsa, Riana, Bībers, Selēna Gomesa, Ariana Grande un Kerija Andervuda, kā arī grupas «The Weeknd» un «Twenty One Pilots».

Amerikāņu mūzikas balvas saņēmējus nosaka fanu balsojumā, bet nominācijas tiek izvirzītas, balstoties uz pārdošanas rādītājiem, turnejām, radio atskaņojumiem, mūziķu aktivitāti sociālajās vietnēs un saziņu ar faniem žurnālā «Billboard» un tā interneta vietnē.

Šogad ceremonijas organizētāji izmainījuši balvu kategoriju sarakstu, dažas no tām pārsaucot un pievienojot divas jaunas kategorijas - gada labākā turneja un gada labākais videoklips.

Uz augšu