Zviedrijas akadēmija saskata iespējas, ka Dilans teiks Nobela lekciju

Bobs Dilans (Bob Dylan)

FOTO: AP/Scanpix

Zviedrijas akadēmija piektdien paziņoja, ka Nobela prēmijas literatūrā laureāts Bobs Dilans varētu sniegt savu Nobela lekciju, lai arī neieradīsies uz decembrī paredzēto prēmijas pasniegšanas pasākumu.

Kā pavēstīja akadēmija, pastāv iespējas, ka Dilans uzstāsies Stokholmā, tāpēc tā atteikusies no «alternatīvā plāna» lekcijai, kas tradicionāli tiek teiktas 7.decembrī - trīs dienas pirms prēmiju pasniegšanas ceremonijas.

Akadēmijas sekretāre Sāra Daniusa piektdien Zviedrijas Radio pastāstīja, ka lekcijas formāts var būt «ļoti brīvs». «Tā var būt runa, videoieraksts vai kāda cita prezentācija,» sacīja Daniusa.

Pēc viņas teiktā, Dilana menedžeris viņu informējis, ka Dilans pavasarī varētu uzstāties Stokholmā.

Kā ziņots, Zviedrijas akadēmija trešdien pavēstīja, ka Dilans neapmeklēs decembrī Stokholmā gaidāmo Nobela ceremoniju, lai saņemtu viņam piešķirto Nobela prēmiju literatūrā, jo viņam ir «citas saistības».

«Zviedrijas akadēmija vakar no Boba Dilana saņēma personīgu vēstuli par to, ka viņš decembrī nevarēs doties uz Stokholmu, lai saņemtu Nobela prēmiju literatūrā,» teikts akadēmijas paziņojumā. «Viņš vēlas, ka varētu saņem balvu personīgi, taču citi pienākumi to diemžēl padara neiespējamu. Viņš uzsvēra, ka jūtas neticami pagodināts par Nobela prēmiju.»

Akadēmija norādīja, ka ciena Dilana lēmumu, taču esot «neparasti», ka Nobela prēmijas laureāts nebrauc uz Stokholmu personīgi saņemt balvu.

«Mēs gaidām Boba Dilana Nobela lekciju, kas ir vienīgā prasība un viņam jānolasa sešu mēnešu laikā no 2016.gada 10.decembra,» paziņoja akadēmija.

Iepriekš Dilans bija izteicies, ka plāno doties uz Stokholmu un saņemt prēmiju.

75 gadus vecais Dilans ir pirmais dziesmu autors, kurš saņēmis prestižo apbalvojumu. Zviedrijas akadēmijā 13.oktobrī sanākušie žurnālisti paziņojumu par ASV iemīļotā dziesminieka godalgu uzņēma ar izbrīnu un ilgiem aplausiem.

Mūziķis iepriekšējos gados bija minēts starp iespējamiem prēmijas ieguvējiem, taču viņš nekad netika uzskatīts par nopietnu pretendentu uz Nobela prēmiju literatūrā.

Uz augšu