«Latvian Voices» laiž klajā singlu «Totari» un aicina uz koncertiem

References: API SITE

Gatavojoties savai kristīgā adventa laika koncertturnejai «Mazie, skumjie ziemas svētki», vokālā grupa «Latvian Voices» šonedēļ laiž klajā savu jauno singlu «Totari» – vienu no jaunākajām grupas dalībnieces Lauras Jēkabsones kompozīcijām. Dziesmas radio skanējums veidots, sadarbojoties ar Gustavu Ērenpreisu.

«Nemainīga vērtība Latvian Voices repertuārā ir bijusi un vēl joprojām ir latviešu tautasdziesma, kura iedvesmo uz jauniem muzikāliem atklājumiem. Arī kompozīcija Totari ir veidota, iedvesmojoties no latviešu tautas dziesmas, lai gan dziesmas melodija ir Lauras veidots oriģināls,» atklāj grupas dalībnieces.

Ar šo dziesmu

grupa aicina ziemas saulgriežos neaizmirst savu etnisko piederību, iztaisnot muguru un ieelpot Latvijas ziemas gaisu.

Latvian Voices "Totari"


Atgādināsim, ka «Latvian Voices» savu Adventa laika programmu «Mazie, skumjie ziemas svētki» ieskandinās 27. novembrī ar koncertu Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcā.

Koncertprogramma «Mazie, skumjie ziemas svētki» ļaus klausītājam iepazīt grupas dalībnieču jaundarbus, atpazīt vēsturiskas Ziemassvētku melodijas, kas nemanāmi savīsies kopā ar «Latvian Voices» dalībniecēm tik tuvo tautas mūziku un ziemas saulgriežu tradīcijām. «Visu šo astoņu pastāvēšanas gadu laikā mums ir sakrājies, ko teikt gan tekstos, gan oriģinālmūzikā, līdz ar to šī tūre būs kā tāds skaists rezumē par paveikto, jo šie ir pirmie Ziemassvētki, kurus pavadām Latvijā, nevis citur pasaulē. Programmā esam iekļāvušas arī senas Adventa laika melodijas – savienojumā ar mūsu pašu muzikālajām idejām -, lai skanētu gan senais, gan mūsdienīgais. Protams, neatkāpsimies arī no tautiskā – mums ir daudz dziesmu ar tautisko tekstu un mūsu mūziku.»

Koncertos skanēs arī pazīstamākas un Ziemassvētku laikam tuvākas melodijas, lai, kā pauž «Latvian Voices» meitenes, cilvēkam, izejot no baznīcas, būtu gaišāka noskaņa. Grupas koncertos skanēs dziesmas «Kas ir šis bērns», «O come, come Emanuel», «Totari», «Kalado», «Mazie, skumjie ziemas svētki», «See amid the winter snow», «Mazais bundzinieks» u.c. Jaunās programmas režisore ir Paula Pļavniece, bet par vizuālo noformējumu rūpēsies Gundega Skudriņa un «Skudras Metropole».

Koncertu norises vietas

27.novembrī plkst. 19.30 Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu draudzē

4.decembrī plkst. 19.00 Jelgavas Sv. Annas ev. lut. baznīcā

11.decembrī plkst. 17.00 Kuldīgas Sv. Annas ev. lut. baznīcā

18.decembrī plkst. 18.00 Valmieras Sv. Sīmaņa ev. lut. baznīcā

20. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Torņakalna ev. lut. baznīcā

Biļetes uz koncertiem var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Uz augšu