Festivāla «Arēna» noslēgumā «Klubu nakts»

DJ Oriole

FOTO: Publicitātes foto

Jaunās mūzikas festivāls «Arēna» šogad svin piecpadsmito jubileju un klausītājiem piedāvā īpaši krāšņu programmu ar pasaules līmeņa zvaigžņu piedalīšanos. Festivāla noslēgumā, 12. novembrī plkst. 19 klubā «Nemiers» pirmo reizi festivāla vēsturē būs iesēja baudīt netradicionālu akadēmiskās un deju mūzikas sintēzi pasākumā «Klubu nakts». Tas būs muzikāls kokteilis, kurā akadēmiskās mūzikas īskoncerti dzīvā izpildījumā mīsies ar dīdžeju veidotu deju mūziku uz akadēmiskās mūzikas materiālu pamata.

Pasaulē līdzīgi projekti notiek regulāri, piemēram, šāda veida koncertu organizēšanā īpaši specializējušies Ynight Cīrihē un Nonclassical Londonā. Festivāls «Arēna» savā jubilejā vēlas iepazīstināt Latvijas publiku ar šo formātu, popularizējot mūsdienu mūziku arī ārpus koncertzālēm. «Klubu naktī» piedalīsies dīdžeji - Toms Auniņš, Oriole un Platons Buravickis, kā arī klavieru kvarteta Quadra stīgu trio.

Komponists, mūziķis, aktieris un DJ Toms Auniņš pasākumā «Klubu nakts» sniegs muzikālus paraugdemonstrējumus par tēmu «Jautrais eksistenciālisms jeb patība globalizācijas laikmetā». «Programma sevī ietvers dažus no dziļākajiem un vienlaikus jautrākajiem mūsdienu elektroniskās mūzikas paraugiem vienā miksā, kā arī iespaidīgu un dzīvi apliecinošu eklektiku», uzsver dīdžejs.

DJ Oriole ir viens no pazīstamākajiem Latvijas bītmeikeriem, viens no «Dirty Deal Audio» bītmeikeru kolektīva un elektroniskās mūzikas izdevniecības dibinātājiem. Trīs gadus pēc kārtas (2012-2014) ticis nominēts Mūzikas ierakstu gada balvai «Zelts Mikrafons» kā labākā elektroniskās mūzikas albuma autors un pārstāvējis Latviju dažādos starptautisko dīdžeju festivālos. Runājot par gaidāmo priekšnesumu KLUBU NAKTĪ viņš uzsver: «Domāju, ka būs kaut kas jaudīgs un ātrs, dusmīgs un spēcīgs, kosmisks un sapņains. Eksperimentēšu noteikti uz vietas, izmantošu arī analogos aparātus un effektorus.»

Platons Buravickis ir akadēmiskas mūzikas komponists, pianists un improvizators. Ieguvis maģistra grādu kompozīcijā Jāzepa Vītola mūzikas akadēmijā pie profesores Selgas Mences, viņš savu radošo procesu viņš ir veltījis gan simfoniskās mūzikas radīšanai, gan kamermūzikai. Īpašu vietu viņa daiļradē ieņem elektroakustiskā mūzika - radot gan konkrēto mūziku, gan tādu, kas balstīta uz skaņas sintēzi, veidojot virtuālus instrumentus/moduļu algoritmus, uz kuriem arī spēlē. Pēdējā laikā Platons Buravickis ir aizrāvies ar ritmisko mūziku un analogajiem sintezatoriem, tāpēc ARĒNAS KLUBU NAKTĪ piedāvās TechnoTrance mūziku, kuru spēlēs dzīvajā izpildījumā.

Klavieru kvartets «Quadra» - Arvīds Zvagulis (vijole), Pēteris Trasuns (alts), Kārlis Klotiņš (čells), Rihards Plešanovs (klavieres) dibināts 2011. gada rudenī. Ansambļa repertuārs lielākoties sastāv no visu laikmetu latviešu mūzikas un īpaši tam rakstītiem jaundarbiem. Kvartets ar lieliem panākumiem koncertējis Latvijas pilsētās, ik gadu ir īpaši gaidīts un iemīļots viesis Latviešu mūzikas svētkos Madonā. Kvarteta stīdzinieki labprāt uzstājas arī kā stīgu trio un tieši tādā sastāvā viņus dzirdēsim arī «Klubu naktī».

---

Jaunās mūzikas festivāls «Arēna» notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes, viesnīcas Konventa sēta, kluba «Nemiers», taksometru firmas «Red Cab», Wallonie-Bruxelles-International, Arts Council Malta, Arts Council Norway, Bergen County Council, Hordaland County, Music Norway atbalstu.

Koncerta biļetes Biļešu paradīzes kasēs www.bilesuparadize.lv

Uz augšu