Vīķe-Freiberga: Klintone būs reālistiska prezidente, Tramps izliekas par tautas aizstāvi

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga FOTO: Evija Trifanova/LETA

ASV prezidenta amata kandidātei Hilarijai Klintonei nav nekādu ilūziju un viņa būs reālistiska un situāciju izprotoša prezidente, ja tiks ievēlēta. Savukārt viņas konkurents Donalds Tramps, izmantojot visus līdzekļus, liekulīgi centies uzrunāt to sabiedrības daļu, kas līdz šim jutusies nesadzirdēta, un sevi stāda priekšā kā milzīgo tautas aizstāvi. Šādu vērtējumu par ASV prezidenta amata kandidātiem «LNT» sniedza bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Viņa teica - Klintone bija gubernatora sieva divus termiņus, viņa bija prezidenta kundze divus termiņus, viņa ir bijusi Ņujorkas senatore, viņa bija jau iepriekš prezidenta kandidāte un ir strādājusi kā ārlietu ministre.

"Es esmu pārliecināta, ka Hilarijai nav nekādu ilūziju un viņa būs reālistiska un situāciju izprotoša prezidente,» norādīja eksprezidente.

Tikmēr Tramps, viņasprāt, «nāk kā puķīte no pļavas, tikko svaigi noplūkta, un izliekas«. «Viņš, kas ir tikai vienmēr domājis par savu popularitāti, nu sevi stāda priekšā kā milzīgo tautas aizstāvi, multimiljonārs būdams, atkārtots miljonārs, miljonu mantotājs būdams».

«Tagad tautas priekšā kā dienvidu štatu baptistu sprediķotājs tikai brēc un bļauj, un saka - jums ir darīts pāri, jums ir darīts pāri un es to visu tagad sakārtošu,» teica Vīķe-Freiberga.

Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds savukārt vērtē, ka šīs vēlēšanas ieies vēsturē - gan tāpēc, ka abi prezidenta amata kandidāti ir, iespējams, nepopulārākie, kas jebkad bijuši izvirzīti, gan arī Trampa fenomena dēļ.

Klintone sevi pozicionējusi kā prognozējamu politikas smagsvaru. Ievēlēšanas gadījumā viņa kļūtu par pirmo sievieti ASV prezidenta amatā un viņai nāktos smagi strādāt, lai pierādītu, ka viņa tiešām pārstāv visu amerikāņu tautu. Savukārt Tramps pierādījis, ka līdz kandidēšanai uz pasaules ietekmīgākās valsts vadītāja krēslu var tikt ar naudas un sociālo mediju palīdzību.

«Donalds Tramps ir tāds 19.gs Nīčes supercilvēka gaidu atspoguļojums. Tas, ka cilvēkiem ir vēlme pēc rīcībspējīgiem politiķiem, pēc politiķiem, kas var pasniegt to, ko nevar saņemt, bet kas rada tomēr to ilūziju un kas var imitēt to, ka kaut kas tāds var tikt arī pasniegts,» vērtēja Sprūds.

Savukārt Klintones ievēlēšanas gadījumā var gaidīt turpinājumu tam, ko jau esam redzējuši, tam, ko darīja Baraks Obama, taču ar saviem akcentiņiem, jo Klintone ir «pēdējā eiroatlantiste Amerikas elitē».

Uz augšu
Back