Tiks izziņoti Austras balvas 2016 nominanti

FOTO: Publicitātes foto

Piektdien, 4. novembrī, «Latvijas Radio 5 - Pieci.lv» raidījumā «Pieci Rīti» tiks izziņots apbalvojuma «Austras balva 2016» nominantu saraksts. Balvai nominēto albumu desmitnieks tiks paziņots īsi pēc 8:30. Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šoreiz uz «Austras balvu» pretendēja visi latviešu vai Latvijā dzīvojošu mūziķu albumi, kas izdoti no pagājušā gada 18. novembra līdz šā gada 18. oktobrim. Šā gada uzvarētājs tiks paziņots 24. novembrī.

Šogad tika izvērtēti vairāk nekā septiņdesmit albumi, no kuriem vairāk nekā četrdesmit žūrijas locekļi pieminēja kā cienīgus atrasties labāko desmitniekā. Jāpiemin arī, ka līdzās Latvijas mūzikas žurnālistiem, mūziķiem, dīdžejiem un industrijas profesionāļiem 2016. gada «Austras balvas» žūrijā darboties pieaicināti arī pārstāvji no Baltkrievijas, Igaunijas, Lielbritānijas un Lietuvas.

Šogad «Austras balva» ir sākusi sadarbību ar biedrību «Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība» (LaIPA), kas palīdzējis Austras balvai šogad nodrošināt arī balvu fondu. Proti, «Austras balvas» uzvarētāju/s LaIPA apbalvos ar naudas balvu 1000 EUR apmērā turpmākās radošās darbības veicināšanai.

Turpināsies arī pagājušogad sāktā sadarbība ar «Latvijas Radio 5 – Pieci.lv», kur, kā jau pieminēts, tiks izziņoti balvas nominanti, un, līdzīgi kā pirms gada, tiks piedāvātas arī intervijas ar balvai nominētajiem māksliniekiem, kā arī pilnā garumā tiks nospēlēti visi balvai nominētie albumi. Sīkāka informācija par to tiks sniegta jau tuvākajā laikā.

«Austras balvas» žūrijā pagājušā gada žūrijas locekļiem – Laurim Anstrautam, Normundam Vucānam, Uldim Rudakam, Jānim Žildem, Tomam Grēviņam, Artim Volfam, Karmenai Stepanovai, Egonam Reiteram, Ģirtam Majoram, Kasparam Zaviļeiskim un Atim Žagaram – šogad pievienojušies vēl vairāki Latvijas mūzikas profesionāļi. To skaitā, pagājušā gada «Austras balvas» ieguvēja Alise Joste, «Music Export Latvia» izpilddirektore Agnese Cimuška, portāla «Delfi» kultūras redaktore Nora Rieksta-Ķenģe, Uldis Cīrulis jeb DJ Monsta, mūzikas žurnālists Klāss Vāvere, un LaIPA izpilddirektore Liena Grīna. Tāpat žūrijai pieaicināti arī ārzemju pārstāvji – Baltkrievijas mūzikas portāla «Experty.by» galvenais redaktors Dmitrijs Bezkorovainijs, Igaunijas sabiedriskās radiostacijas «Raadio 2» dīdžejs Eriks Morna, laikraksta «Lietuvos Rytas» mūzikas žurnālists Ramūns Žilnis, kā arī Martins Elborns no Lielbritānijas, kurš ir viens no Glastonberijas festivāla organizatoriem, kā arī mūzikas konferences «The Great Escape» līdzīpašnieks.

«Austras balvu» organizē mūzikas portāla «Intro.lv» žurnālisti Lauris Anstrauts un Normunds Vucāns. To atbalsta «Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība» (LaIPA) un «K. K. fon Stricka Villa». «Austras balvas» mediju partneri ir portāls «Delfi» un «Latvijas Radio 5 – Pieci.lv».

twitter.com/AustrasBalva

www.facebook.com/austrasbalva

Uz augšu