Pēdējo četru sezonu čempioni «Volkswagen» pārtrauc dalību WRC

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Sebastjans Ožjē

FOTO: EPA/LETA

Pēdējo četru sezonu čempione «Volkswagen» trešdien oficiāli apstiprināja jau iepriekš izskanējušās runas, ka vairs nestartēs pasaules rallija čempionātā (WRC), dodot milzīgu triecienu šīm sacensībām.

Mašīnbūves gigants, ko skāris milzīgs kaitīgo izmešu falsificēšanas skandāls, dalību čempionātā pārtrauks no nākamās sezonas.

«»Volkswagen» brends saskaras ar nebijušiem izaicinājumiem,» teikts paziņojumā, kurā uzsvērts, ka visa turpmākā uzmanība tiks veltīta mašīnu elektrifikācijai, kā arī pausts, ka WRC sacensībās gaidītie mērķi tika ievērojami pārsniegti.

Tikmēr cits vācu autobūves uzņēmums «Audi» pagājušajā nedēļā paziņoja, ka pārtrauc savu Lemānas sacīkšu programmu, lai koncentrētu uzmanību uz «Formula E» seriālu.

WRC seriālā deviņus gadus pēc kārtas - no 2004. līdz 2012.gadam - čempiona gods tika leģendārajam francūzim Sebastjanam Lēbam, kurš startēja ar «Citroen» mašīnu, bet pēc viņa rallija karjeras noslēguma dominanci sāka cits francūzis Sebastjans Ožjē un «Volkswagen», kas triumfējuši jau četras sezonas pēc kārtas gan individuālajā, gan konstruktoru vērtējumā.

«Man ir žēl manas fantastiskās komandas, ar kuru esam aizvadījuši četrus izcilus gadus. Paldies par uzticību un atbalstu,» jaunumus komentēja Ožjē, kura nākotne šobrīd ir miglā tīta.

Viņš gan pasteidzās mierināt līdzjutējus. «Neuztraucieties par mani, jo jūs mani vēl redzēsiet,» savā «Twitter» kontā ierakstīja rallists.

Ožjē pirms pievienošanās «Volkswagen» komandai iepriekš startēja «Citroen» vienībā, kurai nākamās sezonas sastāvs jau ir nokomplektēts. Tāpat sastāvs ir zināms arī «Hyundai» komandai, tāpēc Ožjē varētu pievienoties vai nu «Toyota» vai «Ford» komandām.

Kopš 2013.gadā «Volkswagen» sāka WRC startēt ar «Polo» automašīnu, tā uzvarējusi 42 no 51 aizvadītās sacīkstes. Vienība 2018.gadā plāno atgriezties rallijā ar R5 klases «Polo» mašīnu. Tāpat tā savu uzmanību veltīs pasaules rallijkrosa čempionātam.

Uz augšu