Ziemeļvalstu restorānu ceļvedis par labāko Baltijā atzinis restorānu «Vincents»

Ilustratīvs attēls

FOTO: PantherMedia/Scanpix

Ziemeļvalstu restorānu ceļvedis «White Guide Nordic» par labāko restorānu Baltijas valstīs atzinis restorānu «Vincents», informē Rīgas Tūrisma attīstības biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Anna Blaua. Par labāko restorānu Ziemeļvalstīs atzīts restorāns «Esperanto» Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā.

Restorāna «Vincents» šefpavārs ir Mārtiņš Rītiņš. Restorānā strādā arī vīnzinis jeb someljē Raimonds Tomsons, kurš šā gada Pasaules Vīnziņu čempionātā izcīnīja 7.vietu. Rītiņš sadarbojas ar vairākiem Latvijas mazajiem bioloģiskajiem zemniekiem, ražotājiem un pārstrādātājiem.

Ceļvedī «White Guide Nordic» apkopoti 325 labākie restorāni Dānijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā, Islandē, Fēru salās un Grenlandē. Pirmo reizi tajā iekļauti arī 60 Baltijas valstu restorāni.

Šogad ceļvedī apkopots 61 restorāns no Somijas, 64 restorāni no Norvēģijas, 92 restorāni no Zviedrijas, 15 restorāni no Islandes, kā arī 60 restorāni no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Visi restorāni ceļvedī vērtēti un grupēti pēc valsts, kategorijas un lokācijas. Maksimālais punktu skaits, kas tiek piešķirts restorānam, ir 100 punktu, no kuriem 40 punktu ir par ēdienu, 20 punktu par apkalpošanu, 20 punktu par dzērieniem un tikpat daudz arī par restorāna atmosfēru.

Papildus jaunajā Ziemeļvalstu restorānu ceļvedī tika paziņots arī Baltijas restorānu «top 30». Pavisam šajā topā ir iekļauti pieci Latvijas restorāni.

Ziemeļvalstu restorānu ceļveža «White Guide Nordic» jaunākais izdevums prezentēts vakar, 31.oktobrī, Stokholmā.

Šis ir trešais «White Guide» izdevums, kas ir tapis sadarbībā ar «Live Rīga» un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta atbalstu. Tajā tiek apkopoti labākie Ziemeļvalstu restorāni.

«White Guide» ir vadošais restorānu ceļvedis Zviedrijā kopš 2005.gada, un 2014.gadā tika publicēts pirmais Ziemeļvalstu izdevums.

Kā liecina «Firmas.lv», SIA «Vincents» apgrozījums pagājušajā gadā bija 2 627 262 eiro, bet uzņēmums cieta zaudējumus 1 018 724 eiro apmērā. Uzņēmums «Vincents» dibināts 1991.gadā, tā pamatkapitāls ir 7868 eiro. «Vincents» pieder Leonam Jakrinam - 39,01%, Gunai Eglītei - 34,99% un SIA «Van G» - 26%, kas savukārt pilnībā pieder Andrim Riekstiņam.

Uz augšu