Kas slavenībām telefonā?

FOTO: Publicitātes foto

Viedtālrunis kļuvis par vizītkartes alternatīvu – ielūkojoties tā aplikāciju klāstā, var izdoties uzminēt, kas ir īpašnieka darba pienākumi un vaļasprieki. Tomēr no lielā klāsta visbiežāk ir vien dažas aplikācijas, kas ieguvušas favorītu statusu. Kuras tās ir? To atklāj četras Latvijā zināmas personības – Latvijas Universitātes asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs, Zīmola «Red Salt» dizainere Indra Salceviča, TV sejas Maija Silova un Jana Duļevska.

Raidījuma «Es mīlu Tevi, Latvija» vadītāja Jana Duļevska (Galaxy S6 Edge Plus) stāsta, ka viņas viedtelefons ir kļuvis par neaizstājamu palīgu, gatavojoties raidījuma jaunajai sezonai. «Cenšos uzzināt visdažādākos faktus par savu mīļo Latviju,» atzīstas Jana. «Nupat atklāju aplikāciju «Sēnes Latvijā» – patiesībā man mājās ir sēņu grāmata, tomēr to uz mežu vai darbu īsti līdzi nepaņemsi. Tā nu sēžu grimētavā un mācos.» Janas Duļevskas telefonā vietu atradušas arī tādas izglītojošās spēles kā «Latvijas Ģerboņi», «Latvijas pilsētas» un «Kas Kas Ko».

FOTO: Publicitātes foto

Savukārt TV raidījumu vadītāja Maija Silova (Galaxy S7) atzīst, ka ir tikai viena aplikācija, kurai ir nemainīgi stabila vieta viņas viedtālrunī. «Tā ir aktīvam dzīvesveidam paredzētā «Samsung S Health». To izmantoju soļu skaitīšanai, jo kopā ar draudzenēm esam izveidojušas pašas savu mazo sacensību – kura diendienā nostaigās vairāk,» stāsta Maija. Viņa atzīst, ka ilgi neturas pie vienām un tām pašām aplikācijām, un drīzāk meklē arvien jaunas un mēdz pat spontāni nomainīt visu tālruņa saturu. Šobrīd par Maijas labo garastāvokli rūpējas «TuneIn Radio», «National Geographic» un «Vogue» aplikācijas.

FOTO: Publicitātes foto

Latvijas Universitātes asociētajam profesoram Vjačeslavam Kaščejevam tālrunis ir darba instruments – lai piefiksētu dažādas fizikas formulas, veiktu piezīmes un zīmētu ilustrācijas Vjačeslavs daudz izmanto sava Galaxy Note 4 irbuli. «Lai taupītu laiku un papīru, lietoju «Squid» – tas ir izcils veids kā PDF dokumentos atstāt ar roku rakstītas piezīmes. Daudz lietoju arī «S Note» privātu piezīmju veikšanai,» norāda V. Kaščejevs. Viņš atklāj, ka nebaidās «S Note» priekšrocības izmantot arī prezentācijās, rādot paša zīmētus attēlus, kurus var saglabāt arī vektoru formātā. Papildinot aktīvo dzīvesveidu, fizikas profesors daudz izmanto arī «Mobilly», lai iegādātos biļetes vilcieniem un starppilsētu autobusiem.

FOTO: Publicitātes foto

Par tehnoloģiju spēju ikdienā ieviest mazliet disciplīnas priecājas zīmola «Red Salt» dizainere Indra Salceviča (Galaxy S7 edge). Viņa lieto «MyFitnessPal», kas palīdz veidot sabalansētu ēdienkarti un uzņemt nepieciešamo uzturvielu daudzumu. «Ņemot vērā, ka mans rozā zelta telefons ir vienmēr man līdzi, ir vieglāk izsekot tam, ko es ēdu par maz, piemēram, olbaltumvielas, kas ir būtiskas ķermeņa masas samazināšanā,» atklāj Indra, piebilstot, ka tikpat svarīgas ir fiziskās aktivitātes. Lietotni «Endomondo» viņa lieto, lai sekotu līdzi nūjošanas treniņu efektivitātei. No iepirkšanās aplikācijām dizainere visvairāk iecienījusi «ASOS» un «The Outnet», savukārt plānojot ceļojumus neiztikt bez «Airbnb». Indrai ir tikai pozitīvas atsauksmes par cilvēkiem, kas mājvietu viņai izīrējuši, jo nereti tieši vietējie snieguši arī vērtīgus ieteikumus labāko vietu apskatei. Savukārt «Check My Trip» ir lieliski piemērota lidojumiem, jo tajā var veikt gan reģistrāciju, gan paziņojumu veidā uzzināt aktuālo informāciju par izlidošanas laikiem.

FOTO: Publicitātes foto

Uz augšu