C, 18.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

PVD šogad «Balticovo» par labturības prasību pārkāpumiem piemērojis sodu 1800 eiro apmērā

LETA
PVD šogad «Balticovo» par labturības prasību pārkāpumiem piemērojis sodu 1800 eiro apmērā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova / LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) par labturības prasību pārkāpumiem šogad Latvijā lielākajam olu ražotājam «Balticovo» piemērojis sodu 1 800 eiro apmērā, sacīja PVD Novietņu uzraudzības daļas vadītājas vietniece Rudīte Vārna.

PVD regulāri veic pārbaudes «Balticovo» putnu novietnēs, un periodiski tajās tiek konstatēti labturības pārkāpumi - palielināts dējējvistu blīvums sprostos, nepietiekams barības trauka garums, nepietiekams laktas garums, trūkst pakaišu, vietas, kur vistām kašņāties.

Gadījumos, kad konstatēti pārkāpumi, PVD dod laiku to novēršanai un pēc noteiktā termiņa pārliecinās, vai uzņēmums to ir izdarījis. Ja pārkāpumi tiek konstatēti atkārtoti, uzņēmumam piemēro naudas sodu.

PVD par labturības pārkāpumiem 2011.gadā piemērojis sodu «Balticovo» meitasuzņēmumam SIA «Daugavpils putni» 500 latu (711 eiro apmērā), 2012.gadā «Balticovo» fermai Daugavpilī - 500 latu (711 eiro) apmērā, 2013.gadā «Balticovo» fermai Madonā - 1000 latu (1 422 eiro apmērā), 2013.gadā «Balticovo» fermai Iecavā - 2500 latu (3 557 eiro apmērā), 2015.gadā «Balticovo» fermai Iecavā - 3300 eiro apmērā un šogad «Balticovo» fermai Iecavā - sodu 1800 eiro apmērā.

Jau ziņots, ka saskaņā ar TV3 raidījumā «Nekā personīga» svētdien pausto biedrība «Dzīvnieku brīvība» pārmet «Balticovo» nepienācīgu izturēšanos pret vistām. Dzīvnieku aizstāvji septembrī iekļuvuši olu ražotnēs Madonā un Daugavpilī. Daugavpils fermā ir 82 000 vistu. Madonā četrās kūtīs ir 140 000 putnu. Dzīvnieku tiesību aktīvisti uzskata, ka vistas tiek mocītas. Netiekot ievērotas pat tās labturības prasības, kas noteiktas likumā.

Dējējvistu labturību regulē īpaši Ministru kabineta noteikumi. Katrai vistai sprostā jānodrošina 750 kvadrātcentimetru platība. Sprostā jābūt norobežotai ligzdai, kurā vista neatrodas uz stiepļu pinuma. Beigtie putni no sprostiem jāizvāc diennakts laikā.

«Balticovo» pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. «Balticovo» 2015.gadā strādāja ar 45,9 miljonu eiro apgrozījumu.

Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir BCO, kam pieder 95,42% akciju, bet pārējās akcijas pieder vairākām privātpersonām. Uzņēmums ir orientēts uz darbību Latvijas un starptautiskos tirgos, eksportējot līdz 70% no saražotās produkcijas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu