Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kaspara Zemīša pirmās grāmatas «Sešas stīgas. Ģitārspēles pamati» atvēršanas svētki

Ģitārists Kaspars Zemītis FOTO: Edijs Pālens/LETA

Ģitārists un komponists Kaspars Zemītis aicina piedalīties savas pirmās grāmatas «Sešas stīgas. Ģitārspēles pamati» atvēršanas svētkos, kas notiks 27.oktobrī plkst.13:00 Mūzikas namā Daile, Kr.Barona ielā 31., kur viņš kopā ar saviem skolniekiem sniegs muzikālas performances, iepazīstinās ar grāmatu un atklās tās nosaukuma noslēpumu. Atvēršanas svētkos viesus iepriecinās Sešu stīgu orķestris, kas apvieno Latvijas jaunos ģitāristus, un akustisku uzstāšanos sniegs mūzikas ekspertu atzītā grupa «Sudden Lights».

«Mana dzīve ir saistīta ar ģitāru, un cilvēki man ir bieži jautājuši, kad uzrakstīšu materiālu, kas atspoguļotu manu pedagoģisko pieeju, jo mācu ģitārspēli jau 20 gadus. Atceroties pašus pirmsākumus, kad vēl tikai vēlējos mācīties ģitāru, tādas iespējas Latvijas izglītības sistēma nepiedāvāja, tāpēc savu ceļu mūzikā iesāku ar klarneti un saksofonu. Toties ģitāras pirmos akordus man ierādīja brāļa vieglatlētikas treneris. Tā spēlējoties ar ģitāras stīgām, dzīve saveda kopā ar manu ģitāras skolotāju Julius Kurauskas, kurš vienmēr teica, ka katram skolniekam ir jānodod savas zināšanas tālāk. Tāpēc arī es vēlos, lai cilvēki ieraudzītu ģitāru kā instrumentu ar milzum daudz dažādām iespējām. Šajā grāmatā mēģināju apvienot profesionālus ģitārspēles metodiskos principus ar plašai auditorijai saprotamiem skaidrojumiem. Tāpēc domāju, ka tā būs interesanta gan mūzikas skolas audzēknim un viņa skolotājam, gan arī jebkura vecuma cilvēkam, kas nolēmis sākt apgūt šo brīnišķīgo instrumentu. Pievienotais kompaktdisks būs labs palīgs materiāla apgūšanai. Grāmatas saturu ir paredzēts apgūt mācību gada laikā, lai gan cītīgs un motivēts cilvēks varētu to izzināt pāris mēnešos. Nākamajā rudenī plānojam izdot otro grāmatu sešu grāmatu sērijā,» atklāj Kaspars Zemītis un aicina tikties grāmatas atvēršanas svētkos.

Grāmatā «Sešas stīgas. Ģitārspēles pamati» ir iekļauti stājas veidošanas pamatvingrinājumi, instrumenta nošu apguves pamati, dueti ar CD vai skolotāju, skaņdarbi, etīdes un pazīstamas dziesmas ar vienkāršiem akordiem, vingrinājumi tehnikas attīstīšanai u.c..

Kaspars Zemītis ir mūziķis ar vairāk nekā 20 gadu skatuves pieredzi un spēlē dažādos sastāvos un mūzikas stilos. 2015.gadā izdeva savu pirmo albumu Mana lūgšana, kurā mūziķis apkopojis paša rakstīto mūziku un aranžējumus. Spēlējis leģendārajā grupā «Time After Time». Regulāri muzicē un spēlē pavadījumu dziedātājiem Lindai Leen, Intaram Busulim, Renāram Kauperam, Aijai Andrejevai, Igo un Daumantam Kalniņam. Ir uzstājies kopā ar Latvijas Radio kori un Valsts akadēmisko kori «Latvija», operdziedātāju Guntaru Ruņģi (piedalījies Guntara Ruņģa soloalbuma «Nakts serenādes» ierakstā), sadarbojies ar operdziedātāju Evitu Zālīti un čellistu Aināru Paukšēnu, kā arī kamerdziedātāju Ievu Paršu.

Paralēli muzikālajai darbībai Kaspars Zemītis strādā LJVMA arī kā lektors un pasniedz jaunajiem studentiem klasisko ģitārspēli. Viņš pirmais ieguvis maģistra grādu ģitārspēlē LJVMA. Uzreiz pēc JVLMA maģistrantūras beigšanas sācis arī savu solo koncertdarbību, veiksmīgi apvienojot klasisko mūziku ar mūsdienīgo un parādot akustiskās ģitāras nebeidzamās iespējas. Pirmais nopietnais solokoncerts K.Zemītim notika 2013.gada 30.aprīlī Doma baznīcā ar unikālu koncertprogrammu «Eklektika».

Uz augšu
Back