Ožjē ceturto gadu pēc kārtas kļūst par WRC čempionu

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: AP/Scanpix

Iepriekšējo gadu labākais autorallijs pilots francūzis Sebastjans Ožjē no «Volkswagen» komandas svētdien nodrošināja pasaules rallija čempionāta (WRC) šīs sezonas uzvarētāja titulu.

Ožjē svētdien uzvarēja WRC sezonas 12.posmā - Katalonijas rallijā -, tādējādi nodrošinot pasaules čempiona titulu.

Lai Ožjē kļūtu par četrkārtēju pasaules čempionu jau svētdien, viņam atlika mierīgi nobraukt šo ralliju līdz beigām un izcīnīt kaut vienu punktu jeb finišēt pirmajā desmitniekā.

Ožjē par nepilnām 16 sekundēm apsteidza mājinieku braucēju Daniju Sordo ar «Hyundai», bet vēl minūti lēnāks bija trešās vietas ieguvējs Tjerī Nevils no «Hyundai» komandas.

«Šī bija fantastiska, bet smaga sezona. Esmu pateicīgs savai komandai. Mums visu nedēļas nogali bija perfekta mašīna. Bija patīkami to stūrēt,» pēc uzvaras teica Ožjē.

Tikmēr mājinieks Sordo, kurš bija līderis pēc pirmās dienas, pauda sarūgtinājumu, ka neizdevās uzvarēt.

«Tomēr apsveicu Sebastjanu ar čempiona titulu. Darīju, ko varēju. Vēlos pateikties sanākušajiem līdzjutējiem par atbalstu,» atzīmēja Sordo.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc 11 posmiem Ožjē kontā ir 222 punkti, bet viņam ar 127 punktiem seko Nevils un Ožjē komandas biedrs Andrēass Mikelsens, kurš šajā posmā avarēja. Pirmajam trijniekam tikmēr seko vēl divi «Hyundai» piloti Sordo un Haidens Padons, kuri guvuši attiecīgi 114 un 111 punktus.

Pēc Katalonijas rallija šī gada WRC čempionātā vēl notiks posmi Lielbritānijā un Austrālijā.

Pagājušajā sezonā Ožjē uzvarēja astoņos no 13 posmiem, bet šogad viņam ir četras uzvaras desmit posmos. Čempiona titulu francūzis pērn bija sev nodrošinājis jau trīs posmus pirms sezonas beigām.

Pirms tam deviņus gadus pēc kārtas - no 2004. līdz 2012.gadam - čempiona gods tika leģendārajam Ožjē tautietim Sebastjanam Lēbam.

Šī gada kalendārā sākotnēji bija iekļauti 14 posmi, taču augusta beigās tika atcelts posms Ķīnā, kas bija plānots septembrī.

Uz augšu