Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Tramps televīzijas debatēs sola iemest Klintoni cietumā

LETA/AFP
Tramps televīzijas debatēs sola iemest Klintoni cietumā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

ASV prezidenta amata kandidātu otrajās televīzijas debatēs svētdienas vakarā republikāņu kandidāts Donalds Tramps nācis klajā ar pārmetumiem eksprezidentam Bilam Klintonam un solījis iemest savu demokrātu konkurenti Hilariju Klintoni cietumā, ja tiks ievēlēts prezidenta amatā.

Tramps atvainojās par saviem izteikumiem par sievietēm, lietojot vulgārus apzīmējumus, bet apgalvoja, ka arī Bils Klintons izturējies aizskaroši pret sievietēm.

«Ja paraugās uz Bilu Klintonu, ir daudz sliktāk,» paziņoja Tramps. «Es tikai runāju, viņš rīkojās,» sacīja republikāņu kandidāts, apgalvojot, ka ASV politiskajā vēsturē neviens pret sievietēm neesot izturējies tik aizskaroši kā Klintons.

Tramps arī paziņoja, ka Klintonei būs jāsēž cietumā, ja viņš uzvarēs prezidenta vēlēšanās.

«Ja es uzvarēšu, es došu rīkojumu galvenajam prokuroram likt īpašajam prokuroram izpētīt jūsu situāciju, jo līdz šim nekad nav bijis tik daudz melu, tik lielas maldināšanas,» paziņoja nekustamo īpašumu magnāts.

Klintone uz to atbildēja, ka video, kurā Tramps nofilmēts, vulgāri izsakāmies par sievietēm, tikai parādījis viņa patieso seju.

«Tāds ir Donalds Tramps, un jautājums mums, uz kuru jāatbild mūsu tautai, ir, ka mēs tādi neesam,» sacīja Klintone.

Televīzijas debašu pirmās minūtes aizritēja ļoti saspringtā gaisotnē. Tramps pārmeta abiem debašu vadītājiem, ka tie nostājušies Klintones pusē, un vairākkārt viņus pārtrauca.

Klintone centās stāvēt pāri Trampa dusmu uzplūdiem, uzsverot, ka «šie nav parasti laiki un šīs nav parastas vēlēšanas», bet, līdzīgi kā pirmajās debatēs, izlika vairākus slazdus savam konkurentam.

Jau vēstīts, ka Tramps piektdien nokļuva jaunās kritikas krustugunīs pēc tam, kad tika publiskots 2005.gadā uzņemts video, kurā viņš izteicās par sievietēm, lietojot vulgārus apzīmējumus.

Trampa izteikumi izraisījuši sašutuma vētru, kas lika viņam atvainoties. Tos nosodīja arī Republikāņu partijas līderi, un bija sagaidāms, ka šis jautājums tiks cilāts arī televīzijas debatēs.

Pēc pirmajām debatēm, kas notika 26.septembrī, Klintones popularitāte ir augusi un Tramps lielā mērā ir atkarīgs no Republikāņu partijas mašinērijas, lai turpinātu savu kampaņu uzņemtajā tempā. Pašlaik izskatās, ka Klintone viņu sākt apsteigt.

Rīkojoties neierasti, Tramps neilgi pirms debašu sākuma sasauca preses konferenci, kurā piedalījās vairākas sievietes, kas savulaik apsūdzēja Bilu Klintonu par seksuālu uzmākšanos.

Foto: AFP

Tramps un Klintone arī «saķērās» jautājumos par Sīrijas konfliktu, Krievijas agresiju, Trampa atteikšanos publiskot savas nodokļu deklarācijas un Trampa plānu imigrantu šķirošanai no valstīm, kas saistītas ar terorismu.

Klintone piespieda Trampu atzīt, ka viņš aptuveni 20 gadus nav maksājis federālo ienākuma nodokli.

Pārmetot Krievijai centienus nosvērt vēlēšanas par labu Trampam ar e-pastu uzlaušanu, Klintone panāca, ka Tramps nostājas opozīcijā izlūkdienestiem, kuri arī uzskata, ka e-pastu uzlaišanā visticamāk vainojama Krievija.

«Viņa nezina, vai hakeruzbrukumu veica Krievija. Varbūt tāda nemaz nebija,» sacīja Tramps.

ASV prezidenta vēlēšanas notiks 8.novembrī.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu