Pētījums: Latvijas iedzīvotāji nerūpējas par savu ierīču «veselību»

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: AP/Scanpix

Tikai 9% Latvijas iedzīvotāju vienmēr piekrīt piedāvājumam atjaunināt savas ierīces programmatūru, bet 8% šādus piedāvājumus noraida vienmēr, liecina «Digitālās drošības alianses» (DDA) un «Gemius» veikts pētījums.

23% respondentu norādījuši, ka bieži atsakās atjaunināt programmatūru, bet 33% tā dara tikai dažreiz. Vēl 23% aptaujāto reti atsakās no atjauninājumu veikšanas.

Kā norāda DDA vadītāja Marta Krivade, programmu atjauninājumi satur ne tikai funkcionālus un cita veida uzlabojumus, bet arī drošības ielāpus jaunatklātām ievainojamībām programmatūrā. Ja programmatūra netiek atjaunināta, kibernoziedznieki var viegli veikt uzbrukumu, izmantojot šos zināmos «caurumus» programmā.

Pētījums veikts 2016.gada septembrī, interneta vidē aptaujājot 545 respondentus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Kā ziņots, šomēnes norisināsies DDA un partneru rīkotā kampaņa «Mirklis pirms «klik«».

Kampaņa tiek rīkota, lai pievērstu Latvijas uzņēmumu un darbinieku uzmanību rīcībai digitālajā vidē, kā arī izglītotu un sniegtu praktiskus padomus.

Digitālās vides drošības incidenti Latvijas uzņēmumos visbiežāk saistīti ar bīstamiem un pat absurdiem darbinieku paradumiem internetā, rīkojoties ar ierīcēm un personīgo informāciju, tā neapzināti apdraudot uzņēmuma datus, finanses, reputāciju un sadarbības partnerus.

DDA ir 2016.gadā dibināta biedrība, kas apvieno valsts institūcijas, nevalstisko sektoru un uzņēmumus ar mērķi izglītot sabiedrību un uzņēmējus par digitālās drošības jautājumiem, veicināt pārdomātu rīcību digitālajā vidē, kā arī stiprināt sabiedrības un valsts digitālo drošību.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu